Відгуки та пропозиціїВідгуки та пропозиції

Пошук по сайту

Головна \ Південна Америка \ Аргентина \ Театр Колумба

Театр Колумба

Ідея створення в Аргентині власного оперного театру з'явилася в середині XIX століття, відразу після драматичних подій 1852-53 років: тоді був повалений диктаторський режим, і країна стала президентською республікою.

У середині 1850-х років опера в Аргентині переживала бурхливий розквіт: тільки в 1854 році в Буенос-Айресі на різних сценах були здійснені 53 оперні постановки. При цьому всі вони пройшли або на закритих сценах гасієнди місцевої знаті, або на імпровізованих підмостках, влаштованих любителями мистецтва.

Назріла потреба у появі нового театру, і в 1856 роцi він був закладений, а 27 квітня 1857 року урочисто відкрито постановкою опери Джузеппе Верді «Травіата» (всього чотирма роками пізніше її європейської прем'єри).Новий театр вміщував близько 2 500 глядачів і включав особливу галерею спеціально для жінок.

Через 30 років після відкриття стало ясно, що потрібно більш зручне і сучасне приміщення, і будівлю було продано Національному банку Аргентіни з тим, щоб вжити гроші на будівництво нового. Нинішнє приміщення Театру Колон було закладено в 1889 році за проектом архітекторів Франческо Тамбурин і Вітторіо Меано. Нова будівля опери мала стати символом нового Буенос-Айреса - місто, яке в 1880 році був оголошене столицею Аргентини і після цього почало дуже швидко зростати і розвиватися. Але при всій важливості проекту, будівництво йшло дуже повільно. Зведення театру Колон супроводжувалося постійними бюрократичними затримками і труднощіями: обидва архітектора померли, помер і бізнесмен Анджело Феррарі, і лише в 1908 році будівлю було завершено архітектором Хуліо Дормалем, який трохи змінив проект і заново спроектував обробку. Нова будівля відкрилося 25 травня 1908 року, в національніе свято Аргентини - День Батьківщини, оперою Верді «Аїда». У ньому як і раніше було близько 2 500 місць, плюс можливість слухати концерти стоячи для значної кількості (від 500 до 1000) глядачів. Інтер'єри театру були багато прикрашені, у фойє були установані бюсти видатних композиторів: Бетховена, Белліні, Бізе, Вагнера, Верді, Гуно, Моцарта і Россіні.

У рік відкриття в ньому виступила і видатна італійська трупа, у яку входили Руффо, Шаляпін та інші. Пам'ятають стіни Колона і легендарного Карузо - знаменитий італієць дуже любив акустику аргентинської опери, та й фахівці вважають її унікальною. Гостями театру не раз ставали і артисти трупи Сергія Дягілєва. У театрі Колон в 1922 році були створені власні хоральна та балетна школи, а в 1937-му з'явилася оперна школа. Тут давалися уроки співу, танцю та сценічного мистецтва, притому в якості викладачів виступали видатні артисти. Так тривало до 1958 року, коли в стінах опери почала діяти єдина - Вища школа Театру Колон, а нині багато артистів, які отримали освіту в цій школі, входять в трупу театра.

Часто кажуть, що архітектурний вигляд театру Колон є спадщиною культурної експансії, своєрідним подарунком Старого Світу - Новому. Тут гармонійно поєднуються італійський ренесанс з елементами французької архітектури, проте зовнішній вигляд театра відходить на другий план, лише варто увійти всередину. Інтер'єри театру Колон багато прикрашені: є тут і класичні колони, і мармурові сходи, а склепіння будівлі оброблені сусальним золотом. Одне з приміщень так і називається: "Золотий салон",тут все буквально потопає в райдужних переливах кришталевих люстр і сяйві розкішної золотої обробки. Зал опери також вражає уяву. В його оздобленні домінують позолота і пурпуровий оксамит, а під куполом, розписаним аргентинським художником Раулем Сольді, знаходиться грандіозна кришталева люстра. У партері розташовуються лише 632 крісла. У такому розташуванні є свій сенс: дами в пишних вечірніх нарядах можуть спокійно пройти між рядами, не змушуючи вставати глядачів. Ложі і балкони в театрі Колон розташовані сім'ю ярусами, а самий верхній носить символічну назву "Рай".

У 1925 році в театрі з'явилася постійна балетна трупа, яку очолив Георгій Кякшт: 24 жовтня вона відкрила свою програму балетом «Дитячі сцени», Кайетано Трояни. Сучасний стан театру - у жовтні 2006 року театр закрився на ремонт і повинен був знову відкритися 25 травня 2008 року, в свій столітній ювілей, але задержкі завадили цьому. В результаті відкриття театру було приурочено до іншої значущої датою - 200-річчя аргентинської державності 25 травня 2010 . У цей день відбувся святковий концерт, на якому був присутній ряд високопоставлених чиновників Аргентини, а також президент Уругваю Хосе Мухіка. На концерті виконувалися фрагменти з опери Пуччіні «Богема», симфонічної поеми «Зупа» Паскуаля де Рогатіса та балету «Лебедине озеро» Чайковського.

Театр Колон зберіг своє головне достоїнство - неповторну акустику, яка благополучно пережила всі три народження чудового латиноамериканського театру, який уже понад століття радує публіку в країні гарячого танго.

 

 

Коментарі 

 
0 #1 Лариса 2013-12-08 20:49 Дивовижні будівлі, наздзвичайно розкішні, наче з іншого світу, особливо вночі… Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

RSS