Відгуки та пропозиціїВідгуки та пропозиції

Пошук по сайту

Головна \ Африка \ Британська територія в Індійському океані \ Острів Дієго-Гарсія

Острів Дієго-Гарсія
Острів Дієго-Гарсія був відкритий на початку ХVІ ст. відомим мореплавцем Васко да Гама. Як і весь архіпелаг Чагос, острів належав Франції, згодом – Великобританії. На сьогодні населення Дієго-Гарсія складається переважно з військових й іноземних контрактників, які входять до складу англо-американської воєнної бази. Територією керує комісар міністерства іноземних справ Британії, який практично весь час знаходиться в Лондоні.

На острові його представляє офіцер, командуючий британськими силами. Невеликий усамітнений атолл у Індійському океані знаходиться у 1600 км від материка у будь-якому напрямі. Першокласні транспортні споруди (аеродром, морський порт), а також центр космічного зв’язку не призначені для обслуговування цивільних потреб мешканців. На думку деяких аналітиків із розвідки, географічна ізоляція Дієго-Гарсія використовується далеко не в мирних цілях.

Вони вважають, що цей острів являє собою важливий елемент таємного табору ЦРУ, і саме тут проводяться допити найбільш цінних підозрюваних у тероризмі поза зоною досяжності американського і міжнародного права. Цих людей називають ще “заарештованими примарами” або “давно щезнувшими”. Директор Федерального бюро розслідувань, Роберт Мюллер, заявив, що методи допитів, які використовуються ЦРУ порушують усі американські закони, що забороняють катування. Він дав доручення агентам ФБР залишати приміщення, коли туди заходять люди з ЦРУ.
На думку аналітиків такі невизнані центри розташовані по всьому світу і нараховується їх не менше 20. Деякі з них знаходяться в Афганістані, Пакистані, Йорданії, а на острів Дієго-Гарсія полонених доставляють воєнними кораблями. Цей скандал – не єдиний, що привертає до себе увагу на острові. Так, корінні мешканці архіпелагу Чагос, яких було вигнано з острова приблизно 40 років тому, збираються повернутися на батьківщину. А Лондонський апеляційний суд визнав правління Британії винним у зловживанні владою і перешкоджанні поверненню мешканців на рідну землю. Близько 2 тис. людей покинули острів з 1967 по 1971 роки у зв’язку з тим, що острів Дієго-Гарсія був переданий Великобританією в оренду США для будівництва воєнно-повітряної бази. Виселенцям же обіцяли, що невдовзі вони зможуть повернутися додому, проте свої права їм доводиться виборювати. Антрополог Девід Вайн багато років працював серед общин чагосів, що жили у нестерпних умовах на Сейшелах та Маврикії, збираючи докази збитків, що були нанесені чагосам насильним виселенням їх з рідної місцевості.
Острів Дієго-Гарсія й на сьогодні залишається найсекретнішим островом Британської імперії в Індійському океані.Коментарі 

 
+1 #1 Белла 2013-12-16 18:32 дякую, корисна інформація для доповіді і взагалі сайт цікавий і дуже подобається, що українською)) Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

RSS