Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка

Африка

Особливості етнічної культури Тунісу

Туніс – надзвичайно цікава і різнобарвна країна. Тут є куди поїхати та на що подивитись. Так само захоплюючою і різноманітною є традиційна етнічна культура Тунісу, адже і самі тунісці досить різні – корінними жителями себе вважають і чорняві негри, і світловолосі європейці.

Детальніше...

 

Сомаліленд - невизнана держава у складі Сомалі


Сомаліленд став на шлях стабільності у розвитку та миру - таким є основне досягнення уряду цієї країни. В цій країні, що розташована на півострові Сомалі, наявні усі ознаки, що вказують на її державність: гімн, прапор, грошова одиниця, державні структури на чолі з президентом та міністрами, заклади соціального забезпечення, навіть визначені автомобільні номери та їхній мобільний оператор.
Це відкрита для людей, розвинена держава сьогодення. «Ми самі розбудовували власну країну, причому з нічого» - говорять місцеві жителі, і це щира правда. Якщо подумки повернутися на кілька десятиліть назад і порівняти нинішній стан держави з тим, що мало населення після 91-го року – побачимо, що у столиці Сомаліленда, Харгейсі, не залишилося жодного будинку, який би не постраждав, коли півострів Сомалі бомбардували. Зараз ця держава повною мірою відповідає цьому поняттю. Країна переживала стан занепаду у всіх сферах культури й економіки.
Нині, майже через 25 років, стан розвитку країни значно поліпшився. На вулицях міст жвавими темпами йде торгівля, у столиці є окремі квартали, у яких розташовані будівлі університетів, клінік, аптек. І це при тому, що здавалося б нещодавно країна не мала жодних ресурсів (за виключенням хіба що овець та верблюдів).
Готелі у цій частині Сомалійського півострову розташовані практично на кожному кутку, тому туристам є де розміститися. Можливо, якість надання послуг у цих готелях є не дуже високою у порівнянні з забезпеченням умов у європейських готелях, але тут це вважається за «добре». Дітей до школи доставляють автобусом, за гроші звичайно, але доставляють, викладацький склад університетів частково іноземний. Армія укомплектована; існує поліція, існує спецназ, який займається боротьбою з тероризмом. Деякі лікарні, причому не лише у столиці, непогано оснащені сучасним устаткуванням, серед працівників не лише медсестри, а й високоосвічені лікарі.
Є навіть такі заклади, існування яких неможливо припустити, міркуючи про півострів Сомалі. Наприклад, школа для глухонімих дітей, інтернат для сліпих, декілька псих-будинків. І це все в країні, про яку ми знаємо тільки одне — пірати!
Усі жителі, яким розповідаєш про піратів, сміються: «Які пірати, у нас отут життя йде». І дійсно, кораблів із Джолі-Роджером в Аденській затоці немає, хоча вони, звичайно, є, але не в Сомаліленді. Загалом ця країна – далеко не те місце де бродять неосвічені негри, які щойно злізли з пальми й трясуть кулеметом, затисши в зубах гранату. Це не більш, ніж омана, яку можна пропустити повз вуха, але йняти віри не варто. Сомаліленд –  цивілізована країна, яка не припиняє розвиватися й далі.


Сомаліленд став на шлях стабільності у розвитку та миру - таким є основне досягнення уряду цієї країни. В цій країні, що розташована на півострові Сомалі, наявні усі ознаки, що вказують на її державність: гімн, прапор, грошова одиниця, державні структури на чолі з президентом та міністрами, заклади соціального забезпечення, навіть визначені автомобільні номери та їхній мобільний оператор.

Детальніше...

 

Острів Брава - квітуча точка на карті Кабо-Верде


Кабо-Верде - це держава посеред Атлантичного океану, назва якої нашою мовою звучатиме як «Острови Зеленого мису». Цей архіпелаг у своєму складі нараховує 10 островів, 8 з яких відносно маленькі.
Острів Брава входить саме до вісімки малих, серед яких займає місце найменшого. В довжину острів займає всього 9км. Але неповторно гарний та дивовижний, він тішить око при знайомстві із Африканською місциною. Одна з неофіційних назв острову Квітковий, оскільки рослинність тут вражає своєю різноманітністю та казковою красою. Флора острову багата на ендемічні види рослин, тобто такі, що ніде більше не зустрічаються. Саме на Браві вирощують досить відому лакмусову траву, а також хромофору красильну. Також до основних промислових видів діяльності кабовердійців належить риболовство. І хоча населення Брави дедалі меншає, більшість жителів острова від’їжджає до Америки, але тут є цікавинки, про які варто знати. В поселенні Фаджа де Агва знаходиться природній басейн, який приваблює туристів своєю своєрідною чарівністю та цілющими властивостями. Загалом, на острові є не одне лікувальне джерело з мініральними водами.
У селищі Фаджа де Агва цікава та своєрідна культура. Стиль життя тут більш стриманий, ніж в інших точках республіки Кабо-Верде. Привертає увагу також пам’ятник, присвячений емігрантам. Історія виникнення споруди така. У  1943 році судно Матильда відплило до Америки на борту з тими, хто вирушив на пошуки кращої долі. Корабель затонув в Атлантичному океані. Загинула 51 людина, і майже кожен з тих, хто залишився на острові мав серед потонулих когось із близьких. В пам'ять про цю сумну подію і було засновано пам’ятник. Загалом же, на Фаджі де Агва раніше знаходились найважливіші порти острову Брава, так було до заснування гавані Фарна. Хоча земля Брава і відома своєю різноманітністю барв та яскравістю завдяки квітам, але Фаджа де Агва – скоріше чорно-біла пляма острову. Фарби тут досить стримані, життя тихе та досить просте.
Є й інші цікаві та важливі для жителів острову пам’ятники, один з яких знаходиться в місті Нова Сінтра. Мова йде про «Санта-Марію» - споруда у формі корабля нагадує всім кабовердійцям та гостям міста про визначного мореплавця та першовідкривача Хрістофора Колумба. Ще один, аналогічний «Санта-Марії» пам’ятник розташований у Кампо Байксо.
Повертаючись до неповторного рослинного світу Брави, неможливо оминути увагою Драцену, яку ще називають деревом Дракона. В селі Кова Родела, яке знаходиться в самому центрі острову, на головній вулиці росте це незвичайне дерево. Це старожитець краю, який слугує символом природності та унікальності ландшафту Брави. В цілому ж, цей кольоровий шматочок Республіки Кабо-Верде, острів Квітів, зачаровує своєю волею до життя. Оскільки ресурси країни небагаті, та й тропічний, посушливий клімат не дуже сприяє процвітанню, але у прямому сенсі цього слова острів Брава квітне і приваблює своєю невимушеністю та оригінальністю серед дещо блідіших країв Кабо-Верде.
Варто зазначити, що Брава не є туристичним центром, і тут значна кількість жителів перебуває за межею бідності. В той же час, в культурній галузі життя острів може пишатися собою. Острів Брава – батьківщина відомого в Кабо-Верде письменника та композитора, що розвинув тутешній музичний напрямок – морни, Єушеніо Тавареса. На його честь побудовано музей. Також тут знаходиться багато церков, деякі з яких просто таки історичні пам’ятки. Цей край, хоча й малий за розміром та мало відомий, але, ознайомившись з його особливим та таким справжнім плином життя, краще розумієш душу Африканської землі.


Кабо-Верде - це держава посеред Атлантичного океану, назва якої нашою мовою звучатиме як «Острови Зеленого мису». Цей архіпелаг у своєму складі нараховує 10 островів, 8 з яких відносно маленькі. 

Острів Брава входить саме до вісімки малих, серед яких займає місце найменшого. В довжину острів займає всього 9км. Але неповторно гарний та дивовижний, він тішить око при знайомстві із Африканською місциною.


Детальніше...

 

Біло-блакитне чудо Тунісу

Який вам подобається колір? Випадково не блакитний? Якщо на таке питання маєте ствердну відповідь, то вам обов’язково потрібно відвідати «царство» цих кольорів, а саме Сіді-бу-Саід, що знаходиться в самому серці Тунісу. Ця біло-блакитна перлина – справжнє чудо природи та людських рук.

Детальніше...

 

Тоголезька республіка – таємнича перлина Африки

 Якщо говорити про країни Африки, Того – одна з держав, що має цікаве але маловідоме минуле. Туристові в Того сумувати не доведеться. Адже тут велика кількість пляжів Атлантичного океану, неймовірне різноманіття флори та фауни, цікаві обряди місцевих народів. Мисливцям надається можливість прилучитися до полювання на деяких диких звірів. 


Детальніше...