Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Бурунді \ Принцеса Бурунді

Принцеса Бурунді

Республіка Бурунді – одна із найменших держав Африки, що розташована на північно-східному узбережжі озера Танганьїка. Вражає його глибина – 1470 м! Глибшим є лише озеро Байкал – 1520 м. Водяться у ньому крокодили та гіпопотами. Уперше на мапі це озеро з’явилось з легкої руки одного з дослідників Африки, Р. Бертона.

Він же й переклав назву цього водоймища: “з’єднання води”. Аборигени Бурунді називали це озеро Маго і Кімано.

Тут водиться біля 350 видів екзотичних риб. Саме це озеро є найбільшим їх експортером у всі куточки планети. Популярною є й спортивна риболовля. Кожного року на озері проводяться Національні Риболовні Чемпіонати, під час яких рибалки можуть позмагатися у вмінні спритно ловити нільського окуня, риби-голіафа та інших риб.
В цьому озері живе рідкісна риба, яка водиться лише в Танганьїці – Принцеса Бурунді. Це – одна з найгарніших риб. Уперше вона була експортована наприкінці 50-х років ХІХ ст. П’єром Брішаром, який займався розведенням та постачанням риб з озера Танганьїка. Незважаючи на те, що вона має доволі непростий, а іноді й агресивний характер (під час нересту), Принцеса дуже мила, граціозна рибка. Вона пильно охороняє свою територію. Рибка може жити і в неприродних для неї умовах – в акваріумі, який вона теж захищає від оточуючих. У штучних умовах існування Принцеса Бурунді живе в мушлі. Зелень для неї не така важлива, як наявність місць для схову.
Шляхом схрещення різних Принцес з’явився новий вид – Принцеса Бурунді Альбінос. Форма і поведінка представників нового виду і основного ідентичні. Єдина різниця у кольорі: альбінос – риба білого кольору.
Косяки Принцеси Бурунді об’єднані родинними стосунками. Ядром косяка є маленька група “виробників” у кількості 10 риб. Робота знаходиться і для групи помічників, які займаються охороною та піклуванням про потомство. Здебільшого до цієї групи входять майбутні самки. Існує й третя група в ієрархії Принцес: підростаюча молодь, яка у 3-4-місячному віці залишає місце нересту. Акваріумні рибки потребують для повноцінного існування чисту воду. Адже в озері Танганьїка вода завжди чиста та стабільна (за якістю).

Принцеси Бурунді зазвичай живуть у верхньому та середньому шарі води. Поведінка самців здебільшого агресивна по відношенню один до одного, проте самок на свою територію вони пускають залюбки. У наш час акваріумні Принцеси Бурунді набувають дедалі ширшої популярності завдяки своїй екзотичній красі та невибагливості.