Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Центрально-Африканська Республіка \ Племена Центрально-Африканської Республіки

Племена Центрально-Африканської Республіки

Центрально-Африканська Республіка розташована практично в центрі континенту Африка. Бангі, столиця республіки, у перекладі означає “пороги”. На узбережжі знаходяться готелі, культурні центри, магазини, банки.
Найбагаточисельніша народність Центрально-Африканської Республіки –банту. В основі їх вірувань – культ духів і магічні обряди, основне завдання яких полягає в тому, щоб задобрити духів. Культ духів тісно пов’язаний зі створенням таємних союзів. Велике значення має й інститут Королівських віщунів та культ “тих, хто тужить”.

Головним завданням останніх є вигнання з людини духів туги, які заполонили людську душу і свідомість. Люди, в яких вселяється певний дух, йдуть від свого поселення задля того, щоб наодинці поспілкуватися з медіумом. Цікавим є той факт, що у багатьох народів банту носіями магічних знань у переважній більшості є жінки.
У лісах країни живуть, як і кількасот років тому, пігмеї. На сьогодні науковцями доведено, що пращурами пігмеїв були люди звичайного росту. Крім невеликого росту вони нічим не відрізняються від інших представників негроїдної раси. Дослідники вбачають причини фізичної деградації в декількох факторах. По-перше, одноманітна їжа тваринного походження, що може стати причиною надлишку білка тваринного походження в організмі. Крім того, наукою встановлено, що кров містить у собі велику кількість збудників захворювань, які отруюють людський організм. А пігмеї, як відомо, вважали кров, і передусім людську, одним із найкращих делікатесів. Другою причиною деградації пігмеїв є сексуальні контакти між статтями, які не досягли статевої зрілості. Про цей факт йшлося ще у ХVІІІ ст. у дослідженнях учасників експедицій та науковців. Ранні статеві контакти призводять до недокрів’я, що може стати однією з причин гальмування росту людини. Крім того, в племені практикуються і кровозмішення. Сучасні генетики стверджують, що інцест призводить до катастрофічних наслідків: дитина, яка народжується від такого зв’зяку, має серйозні порушення на генетичному рівні. По-третє, деякі науковці вважають, що однією з причин деградації пігмеїв може бути й їх захоплення магією (здебільшого чорною) та чаклунством. Адже практично кожний обряд супроводжується психічним потрясінням (принесення в жертву дитини, різні збочення). По-четверте, активне розповсюдження наркотиків та наркотичних засобів стовідсотково стає причиною психічних порушень та фізичних вад.
Варто зазначити, що пігмеї населяють не лише Центрально-Африканську Республіку, а й Південно-Східну Азію. Дослідження їх способу життя, звичаїв та побуту продовжується й далі.