Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Ефіопія \ Племя мурсі

Племя мурсі

Ефіопія – скарбниця найдавнішої цивілізації.
Своєю таємничістю вона привертає увагу не лише істориків, культурологів, археологів, а й туристів з багатьох країн світу, які ладні залишити комфортні затишні домівки задля пригод (іноді дуже небезпечних), що чекають на них в цій країні. Туристові не варто перейматися через мовний бар’єр, адже в Ефіопії населення говорить вісімдесятьма мовами! У тому числі й англійською, яку починають вивчати ще з раннього дитинства. Може відчути себе турист і в іншому часовому вимірі, адже час в країні вимірюється дивним способом: доба починається не опівночі, а зі сходом сонця.

Ефіопія – країна давніх традицій. На сьогодні залишається велика кількість племен, що живуть за своїми законами, дотримуються тисячолітніх звичаїв. До таких належить й найагресивніше войовниче плем’я Мурсі. Не переймаючись проблемами цивілізованого світу, не вміючи ані читати, ані писати, воно зберігає впродовж довгих років звичаї та обряди своїх предків. Здебільшого, виглядають представники Мурсі не дуже привабливо: низькі на зріст, вузьколобі, майже без волосся на голові, похмурі, з пильним тривожним поглядом. Розмальоване загадковими символами тіло обох статей, палиці чи автомати в руках чоловіків, і дивні, дуже часто моторошні прикраси жінок – візитна картка Мурсі. Агресивність проявляється і в зовнішньому вигляді, і в поведінці, і, навіть, у специфічних запахах, що випромінюють їх тіла.
Палиці чоловіків слугують не лише задля захисту як такого. Розмір палиці визначає лідерство, досягти якого можна, забивши до напівсмерті свого суперника. Цікавою особливістю зовнішнього вигляду протилежної статі є наявність жахливих глиняних тарілок, що вставляються у нижню губу жінки. Іноді, діаметр такої “прикраси” досягає 30 сантиметрів! Своєрідним символом краси така тарілка була не завжди.

Ще за часів рабовласницького ладу жінки навмисно калічили себе, спотворювали обличчя й тіло лише з однією метою: відвернути від себе увагу рабовласника. Загалом же прекрасна стать племені виглядає досить колоритно не лише завдяки такій “прикрасі”. На шиї жінки носять не менш оригінальне й дивне “намисто” (так звані нек) – моністи, зроблені із кісток нігтевих фалангів людських пальців. Кожного дня вони змащують моністи людським жиром, який виділяє неприємний запах. Краса – поняття суперечливе. Особливо коли воно стосується зовнішності жінок племен, що живуть за законами первісного ладу.

Потрапивши в ізольовану частину півдня Африки, не можна не замилуватись пишністю природи, співом екзотичних птахів, соковитістю і насиченістю кольорів рослин і дерев, в гущавині яких, можливо за вами стежить пильне око Мурсі.