Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Гана \ Підвісна дорога у Національному парку Какум

Підвісна дорога у Національному парку Какум

Дивовижне місце у Гані – Національний парк Какум, що розташований у південній частині країни, його місцезнаходження у 20-ти км від великого міста Кейп-Поста. Він був створений у 1932 році для охорони фауни та флори, проте став доступним для відвідувачів лише у середині 90-х років XX ст. На площі 350 кв. км. мешкають кілька різновидів приматів, близько 300 видів птахів (серед яких п’ять різновидів птаха-носорога), понад 340 видів метеликів, 100 різновидів рептилій та амфібій. Також тут мешкають слони та антилопи. Цей парк славиться великою кількістю представників дикої природи, за поведінкою яких можна поспостерігати на волі.

Та навіть не це є головною ознакою унікальності парку. Територія заповідника покрита густими лісами, і сонячне світло погано проникає крізь крони дерев. Прогулятися ж парком можливо на висоті понад 30 метрів на підвісних мотузяних мостах. В Африці це єдиний висячий міст, а у світі є лише три подібних об’єкти: у Перу, Китаї та Малайзії. Пейзажі просто фантастичні, проте й ця краса може налякати людей, що бояться висоти.

Конструкція на перший погляд видається ненадійною, але мотузки міцно переплетені між собою. Міст споруджений із сталевих тросів, сіток, мотузок та дерева – всі матеріали є екологічно чистими і не шкодять первісному лісу. Проте правила безпеки не дозволяють знаходитися на одному мосту більше ніж трьом людям.

Ці мости натягнуть між деревами над невисокими деревами та кущами, проте поряд височіють представники флори висотою понад 60 м. Представників фауни можна спостерігати прямо зверху – велика насолода побачити тварин у природному середовищі з верхівок дерев. Проте, швидких і хитрих мавп не так легко вгледіти серед густого листя.

Рослинність оточує містки з усіх боків, покриває їх своїм густим шатром, листя звисає буквально на рівень людського зросту посеред доріжки. Довжина кожного мосту близько 30 метрів, яких у парки налічується 7 шт. Загальна довжина цієї висотної дороги сягає 330 метрів. Всі підвісні конструкції з’єднані між собою оглядовими майданчиками, які облаштовані прямо на стовбурах дерев. На одному з найвищих дерев побудований Дерев'яний будиночок (на висоті 12-го поверху), з якого відкривається надзвичайний краєвид на зелені простори парку. Місцевий дощовий ліс – надзвичайний зелений куточок дикої природи. Оскільки 90% дощових лісів Гани загинуло, Какум є рідкісним об’єктом природоохоронної території.