Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Гвінея \ Релігія і культи Гвінеї

Релігія і культи Гвінеї

    Для традиційних релігій народів Гвінеї характерним є культ пращурів. Басарі і коньяги поклоняються міфічному пращуру – Нумба, вважають, що над усіма Духами і божествами стоїть верховний бог Уну. Практично всі народи надають перевагу не абстрактним, а конкретним богам. Зазвичай – це добрі Боги. Часто мусульманському святу передують обряди, пов’язані з традиційними культами і віруваннями.
Існує й віра у духів. За віруваннями лома, духи являють собою людей-карликів, які заважають людині. У манде нічні духи можуть красти їжу.
Мешканці Гвінеї великого значення надають як традиційній релігії, так і вірі у чаклунство.

     Куіно – чаклуни, що належать до народу кіссі, за великі гроші купують смертельне зілля – самбіо. За допомогою цього зілля, вони позбуваються своїх ворогів. Повір’я говорить про те, що куіно, йдучи вночі вбивати жертву, перетворюються на невидимку і їдять серце жертви. Найчастіше куіно обирають для перевтілення образ леопарда і сови. Існує й інше повір’я: нібито чаклунки в районі Гвінейської затоки можуть перетворюватись на слона, буйвола, шимпанзе, антилопу.

    Люди дуже бояться чаклунів та чаклунок, саме тому намагаються створювати різні бар’єри: місцеві жителі носять амулети, читають тексти заклинань. При вході до села часто можна побачити магічні ворота, що являють собою так званий фільтр: через них повинен пройти кожний подорожній, тим самим очиститись від злих намірів і задумів. Іноді претендентів у чаклуни піддають жорстоким випробовуванням, щоб перевірити їх магічну силу.

     Сімо – таємне товариство, перші розвідки про яке були отримані європейцями понад 150 років тому. Товариство організовує великі свята у період посівних робіт і збору врожаю рису. Обов’язковим атрибутом таких свят є знамениті маски банда, німба, басон’ї і культова скульптура анок, навколо якої розгортаються ритуальні танці.Маска банда – втілює образ Духа води і лісу. У ній органічно поєднуються образи крокодила, антилопи, хамелеона та людини.
Маска німба – громіздкий бюст з атрофованими жіночими грудьми. Її вага – 60 кг! Вона є покровителькою материнства, плодючості. Саме до неї звертаються жінки за благословенням і допомогою.
Отже, і в сучасному світі традиційні релігії і культи певних народів Гвінеї ще досить сильні. Проте, все сильніше відчувається вплив мусульманської культури у політиці, культурі, економіці.