Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Кабо-Верде

Кабо-Верде

Острів Брава - квітуча точка на карті Кабо-Верде


Кабо-Верде - це держава посеред Атлантичного океану, назва якої нашою мовою звучатиме як «Острови Зеленого мису». Цей архіпелаг у своєму складі нараховує 10 островів, 8 з яких відносно маленькі.
Острів Брава входить саме до вісімки малих, серед яких займає місце найменшого. В довжину острів займає всього 9км. Але неповторно гарний та дивовижний, він тішить око при знайомстві із Африканською місциною. Одна з неофіційних назв острову Квітковий, оскільки рослинність тут вражає своєю різноманітністю та казковою красою. Флора острову багата на ендемічні види рослин, тобто такі, що ніде більше не зустрічаються. Саме на Браві вирощують досить відому лакмусову траву, а також хромофору красильну. Також до основних промислових видів діяльності кабовердійців належить риболовство. І хоча населення Брави дедалі меншає, більшість жителів острова від’їжджає до Америки, але тут є цікавинки, про які варто знати. В поселенні Фаджа де Агва знаходиться природній басейн, який приваблює туристів своєю своєрідною чарівністю та цілющими властивостями. Загалом, на острові є не одне лікувальне джерело з мініральними водами.
У селищі Фаджа де Агва цікава та своєрідна культура. Стиль життя тут більш стриманий, ніж в інших точках республіки Кабо-Верде. Привертає увагу також пам’ятник, присвячений емігрантам. Історія виникнення споруди така. У  1943 році судно Матильда відплило до Америки на борту з тими, хто вирушив на пошуки кращої долі. Корабель затонув в Атлантичному океані. Загинула 51 людина, і майже кожен з тих, хто залишився на острові мав серед потонулих когось із близьких. В пам'ять про цю сумну подію і було засновано пам’ятник. Загалом же, на Фаджі де Агва раніше знаходились найважливіші порти острову Брава, так було до заснування гавані Фарна. Хоча земля Брава і відома своєю різноманітністю барв та яскравістю завдяки квітам, але Фаджа де Агва – скоріше чорно-біла пляма острову. Фарби тут досить стримані, життя тихе та досить просте.
Є й інші цікаві та важливі для жителів острову пам’ятники, один з яких знаходиться в місті Нова Сінтра. Мова йде про «Санта-Марію» - споруда у формі корабля нагадує всім кабовердійцям та гостям міста про визначного мореплавця та першовідкривача Хрістофора Колумба. Ще один, аналогічний «Санта-Марії» пам’ятник розташований у Кампо Байксо.
Повертаючись до неповторного рослинного світу Брави, неможливо оминути увагою Драцену, яку ще називають деревом Дракона. В селі Кова Родела, яке знаходиться в самому центрі острову, на головній вулиці росте це незвичайне дерево. Це старожитець краю, який слугує символом природності та унікальності ландшафту Брави. В цілому ж, цей кольоровий шматочок Республіки Кабо-Верде, острів Квітів, зачаровує своєю волею до життя. Оскільки ресурси країни небагаті, та й тропічний, посушливий клімат не дуже сприяє процвітанню, але у прямому сенсі цього слова острів Брава квітне і приваблює своєю невимушеністю та оригінальністю серед дещо блідіших країв Кабо-Верде.
Варто зазначити, що Брава не є туристичним центром, і тут значна кількість жителів перебуває за межею бідності. В той же час, в культурній галузі життя острів може пишатися собою. Острів Брава – батьківщина відомого в Кабо-Верде письменника та композитора, що розвинув тутешній музичний напрямок – морни, Єушеніо Тавареса. На його честь побудовано музей. Також тут знаходиться багато церков, деякі з яких просто таки історичні пам’ятки. Цей край, хоча й малий за розміром та мало відомий, але, ознайомившись з його особливим та таким справжнім плином життя, краще розумієш душу Африканської землі.


Кабо-Верде - це держава посеред Атлантичного океану, назва якої нашою мовою звучатиме як «Острови Зеленого мису». Цей архіпелаг у своєму складі нараховує 10 островів, 8 з яких відносно маленькі. 

Острів Брава входить саме до вісімки малих, серед яких займає місце найменшого. В довжину острів займає всього 9км. Але неповторно гарний та дивовижний, він тішить око при знайомстві із Африканською місциною.


Детальніше...

 

Таррафал - чорний пісок і колишні в'язниці


Таррафал знаходиться на архіпелазі Кабо-Верде (Атлантичний океан), між континентами - Африка, Європа і Америка. Поселення на острові Сантьяго, найбільшому острові Кабо-Верде, протяжність з півночі на південь 72 кілометри. Столиця – Прая, діловий і адміністративний центр.

Детальніше...