Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Кот-д’Івуар \ Таємниці Кот-д’Івуара. Маски народу сенуфо

Таємниці Кот-д’Івуара. Маски народу сенуфо

Культура африканських народів, одна із самих автентичних в світі. Маски, танці, музичні інструменти, все це лишилось незмінним протягом всього існування культів і ритуалів африканських племен.

Не є винятком і народ сенуфо, що мешкає в провінції Кот-д'Івуар. Їх ритуальні маски, відомі у всьому світі. Музеї, вважають своєю гордістю, мати одну із таких експозицій у себе. Але мало хто знайомий з таємницями, що вони приховують… Зв'язок з космосом Французький етнограф і археолог Анрі Лот, що довгий час присвятив вивченню давніх наскальних малюнків та фресок, назвав маски «кругоголовими». На давніх малюнках, поряд із звичайними антилопами та бізонами, зображені люди, в дивних масках в формі круглих антен. На наскальних малюнках, зустрічається багато незрозумілих образів людей, схожих на космонавтів і це малюнки, які були написані 4000 років тому! Поряд із звичайними людьми, постають люди-гіганти та люди вдягнені в скафандри! Існують навіть прототипи масок космонавтів!

Сила чарів. В народів сенуфо, існують спеціальні ритуальні маски, якими користуються їхні жреці і причому, кожна маска має своє застосування. Одну маску, він вдягає, коли хоче наслати на когось смертельне прокляття, а іншу, коли хоче вилікувати. Під масками, інколи відбуваються дивні речі. Танцюючи над хворим, сенуфський жрець, випльовує з-під маски кривавий клубок шерсті, символізуючи цим вирвану хворобу. На диво, хворому стає легше. Довгий час, ніхто не міг зрозуміти, звідки береться цей клубок. Але недавно, один із вчених знайшов розгадку. Перед ритуалом, шаман, бере в рот звичайний клубок шерсті, і коли настає кульмінаційний момент, він надкушує щоку і випльовує криваву шерсть. Силою самонавіювання, людина почувається краще і якби цей метод не «працював», стільки тисячоліть, він би не існував до сьогодні.

Ті що ходять під водою.

Ще одною загадкою Кот-дІвуара, являється те, що жителі прибережних районів, вміють ходити… під водою. Так-так, багатьом відомий той факт, що люди, ходять по дну моря, збираючи крабів та інші дари моря, вкладають їх в корзини і подають їх на чайки. Ніякого наукового пояснення даному феномену не існує, вчені говорять лише, що можливо ці незвичайні можливості людського організму, зв’язані з йогами чи якимись невідомими препаратами. Таємнича Африка, продовжує нас дивувати. В час, коли наука на все має свою відповідь, залишаються відкритими багато питань…