Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Лесото \ Королівство Лесото

Королівство Лесото

Королівство Лесото – найменша держава в Африці. Не зважаючи на це, їй є чим пишатися.

По-перше, в Лесото найбільша кількість освіченого населення (90 відсотків), порівняно з іншими Африканськими країнами. Є школи, молодь отримує знання в педагогічних і технічних коледжах, є й університет.

По-друге, це єдина Африканська країна, в якій кожного року випадає сніг (цим пишаються й самі мешканці Лесото). Звичайно, не йдеться про величезні кучугури снігу, проте уже сам цей факт говорить про унікальність кліматичних умов. Через специфічний рельєф місцевості Лесото часто називають Африканською Швейцарією. Пейзажі, що нагадують нагір’я величного і загадкового Тибету, гірські ландшафти, традиції і звичаї населення приваблюють туристів.
По-третє, саме в Лесото знаходиться одне із найвеличніших явищ природи – водоспад Малецуньяне, що вважається найкрасивішим у Африці.
По-четверте, в Лесото проводяться видобутки діамантів. І саме тут було знайдено діамант велетенських розмірів – 478 карат! Він входить до 20 найбільших видобутих діамантів у всьому світі. Крім розмірів камінь відзначається високими показниками за двома найважливішими критеріями – чистотою і кольором. Йдеться навіть про те, що він не потребує серйозної обробки завдяки своїй унікальній чистоті!
По-п’яте, Лесото – одна з не багатьох африканських країн, що спромоглася власними силами відтіснити війська Англії за кордон (1852 рік). Проте, постійні війни з місцевими племенами призвели до того, що країна втратила незалежність і суверенною державою стала лише в 1966 році.

Чудові краєвиди, колорит місцевого населення, унікальні видобутки діамантів – це лише один бік своєрідності Лесото. Не зважаючи на те, що в країні ведуться видобутки діамантів, країна продовжує залишатися найбіднішою на континенті. На жаль, в країні гостро стоїть проблема масового зараження СНІД: серед населення нараховується до 40 відсотків інфікованих. Не зважаючи на те, що в країні є технікуми, університет, гостро відчувається відсутність медичної освіти. Невтішним є й той факт, що Лесото входить до десятки найураженіших СНІДом африканських країн. Проте такі страшні цифри не лякають туристів, які кожного року приїздять до королівства за новими незабутніми враженнями, які дарує їм маленьке королівство на півдні Африки.