Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Сенегал \ Рожева перлина Дакара.

Рожева перлина Дакара.

 

У світі існує велика кількість пречудових дивовижних місць, створених матінкою-Природою. Одне з найяскравіших і найчарівніших – Рожеве Озеро в Сенегалі, країні, де проходить завершальний етап всесвітньо відомого Раллі “Париж-Дакар”. Розташоване воно у мальовничому оточенні піщаних дюн та екзотичних чудернацьких баобабів, що є символом Сенегалу. Таке природне диво приваблює туристів з усього світу. Увечері Рожеве Озеро налаштовує на мрійливий настрій. Сутінки додають йому додаткової привабливості і загадковості, а колір його може змінюватися від рожевого до насиченого червоного в залежності від погодних умов.

 

Вода може змінювати колір і в залежності від кольору неба, що віддзеркалюється на водній поверхні. Особливо захопливе видовище – озеро під час сходу сонця. Воно хвилює, бентежить.

Така романтична назва озера має цілком раціоналістичне пояснення: колір води – рожевий завдяки мікробактеріям, які єдині можуть вижити у солоній воді. Звичайно, за таких умов не йдеться про риб чи інших представників водного світу. Озеро набагато солоніше за Червоне Море! Біля його берегів відбувається видобуток солі ще з 1970 року. Це доволі складне і малоприємне заняття. До нього долучаються представники обох статей. Чоловіки, знаходячись практично по шию у воді, дістають з дна озера сіль. Може здатися, що човен ось-ось піде під воду: настільки він перенавантажений, проте не варто цим перейматися, адже висока концентрація солі надійно тримає його на поверхні. На березі до справи долучаються жінки. Умови праці тяжкі, жінки проводять біля озера по чотирнадцять годин щодня! Звичайно, такі умови виснажують людей. Крім того, вода в озері настільки солона, що заходити до озера без спеціального змащення жиром, може бути дуже небезпечним. А розчин солі досягає такої концентрації, що здатен за якусь годину залишити на тілі людини страшні рани. Томку не дивно, що добувач солі витримує два-три роки такої праці й залишає цю справу, аби не залишитися на все життя інвалідом. Не зважаючи на таку гостру контрастність: виснажлива праця людини з одного боку і чарівність “винуватця” такого виснаження – з іншого, рожева перлина Дакара привертає увагу людей впродовж багатьох років саме своєю природною оригінальністю, якою можна милуватися за будь-яких погодних умов і протягом двадцяти чотирьох годин. Адже беззаперечним є той факт, що Рожеве Озеро – одне із чудес світу!