Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Того \ Тоголезька республіка – таємнича перлина Африки

Тоголезька республіка – таємнича перлина Африки

 Якщо говорити про країни Африки, Того – одна з держав, що має цікаве але маловідоме минуле. Туристові в Того сумувати не доведеться. Адже тут велика кількість пляжів Атлантичного океану, неймовірне різноманіття флори та фауни, цікаві обряди місцевих народів. Мисливцям надається можливість прилучитися до полювання на деяких диких звірів. Мабуть, найбільш цікавим в Того є ринок ідолів – Марше де фетішюс, який розташований в столиці африканської країни – Ломе. Тут можна придбати загадкову річ старовини з незвіданим минулим, оповиту таємницею свого походження. На ринку представлена велика кількість дерев’яних виробів, намиста із дрібних ракушок, різьблених фігурок зі слонової кістки, плетених головних уборів. Дуже загадковими є старовинні маски, які зустрічаються дуже рідко, а тому про деякі з них навіть ходять легенди серед місцевих жителів. 


Колекціонери частенько навідуються на ринок для того, щоб придбати щось оригінальне. Вкрай популярні у серці цієї країни Африки так звані «весільні ланцюги» - фігурки з єдиного шматка деревини із зображенням чоловіка й дружини. Їх роблять майстри з міста Клото. Вправність у майстерному рукоділлі передалась корінним жителям від їхніх пращурів – тоголезців, які вміли обробляти залізо та виготовляти гончарні вироби. 


Невід’ємною частиною життя місцевих жителів цієї африканської країни є специфічна музика. Різнобарв’я музичних інструментів. Одних тільки барабанів в окремих племенах більше десяти видів. Також широко використовуються бубни, різні брязкальця, флейти та ін.. Музика тісно пов’язана з національними танцями. Найвідомішими є танці мисливців у племен еве, джокото і аджокбо – у ген, тобол (танець полум’я) – у бассарі, й подібне. Більшість з цих танців нагадує страхітливі доісторичні ритуали. 


Того славиться ще й великою кількістю пам’яток старовини. З 2004 року Тоголезька республіка занесена до Списку всесвітнього спадку, які знаходяться на межі винищення. 


Взагалі Того це дуже таємнича і приворожлива країна, в якій багато цікавого й не зрозумілого для більшості людей планети. Походження деяких витворів мистецтва вчені не можуть пояснити навіть в наш час. Для дослідників цієї країни, Африки загалом ще є дуже багато можливостей. Тому, якщо зацікавились Того – вперед!