Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Туніс \ Біло-блакитне чудо Тунісу

Біло-блакитне чудо Тунісу

Який вам подобається колір? Випадково не блакитний? Якщо на таке питання маєте ствердну відповідь, то вам обов’язково потрібно відвідати «царство» цих кольорів, а саме Сіді-бу-Саід, що знаходиться в самому серці Тунісу. Ця біло-блакитна перлина – справжнє чудо природи та людських рук.

 


Назване місто на честь ісламського проповідника Абу Саіда ібн Халеф ібн Ях’я Еттаміні аль-Беджі (ХІІ ст), який заснував великий релігійний центр і був тут похований. Щодо кольору міста, то не лише затока його створює, а й саме небо і Туніське озеро, що видніється вдалині. Блакитний та білий – такі національні кольори має Туніс. Всі будинки білі з блакитними дверима, воротами, ставнями, рамами вікон, вигнутими симетричними чи асемитричними гратами. 

Ці два кольори, а також амулет-молоточок в формі руки на дверях – традиційні обереги мешканців. Жителі не мають права фарбувати свої житла в інший колір, а ті, у кого нестримна фантазія, мусять покинути місто й розмальовувати свій будинок деінде. Хоча закон і суворий, однак саме завдяки йому ми й можемо помилувати око. 

Уже майже сто років минуло з того дня, як барон Рудольф д’Ерланже наказав пофарбувати місто в національні кольори. Місто «блакитна перлина» - це муза для багатьох художників, яких тут понад 40 відсотків від усього населення. А його панорама перехоплює дух і тих, хто ніколи не залежав від прекрасного. 

 Типове андалуське поселення. З ХІІІ століття тут майже нічого не змінилося. Вузенькі заплутані вулички продовжують вас вести до моря, а блакитно-білі кав’ярні, як і раніше, ласкаво запрошують випити чашечку м’ятного чаю з кедровими горішками, а щоб відчути плин часу, зайдіть в кафе Де Натт, якому вже понад 300 років. Сіді-бу-Саід – мусульманське місто на іспанський лад. Його називають «Мусульманською Іспанією». Все тут прекрасне. Здається, що архітектор водночас був і живописцем, і поетом, і філософом. 

На відміну від глухих стін традиційних мусульманських кварталів, в будинках Сіді-бу-Саід за гратами й високо над землею є вікна. Іспанський дизайн вікон більше нагадує балкон. Чи любите ви домашніх птахів в клітках, чи ні, а може просто вважаєте, що їм краще на волі, та з одним ви все одно погодитесь, а саме відчуєте захоплення творінням митців Сіді-бу-Саід, які виготовляють клітки для пташок. Це справжня майстерність. 

Якщо ви цікавитесь минулим, радимо відвідати Центр музики арабського світу та Середземномор’я. Тут зібрані всі існуючі арабські музичні інструменти. 

Збираєтеся відвідати Туніс – приїздіть до Сіді-бу-Саід. Це місто виглядає як на листівці, яку довго зберігають в пам’яті.