Відгуки та пропозиції
Головна \ Африка \ Замбія \ Водоспад Вікторія

Водоспад Вікторія

Всесвітньо відомий водоспад Вікторія, який місцеві жителі називають "Мосі-ов-Тунья" ("гримлячий дим ") - одне з наймальовничіших і чарівних видовищ на Африканському континенті!

Водоспад Вікторія - легендарна пам'ятка, яка приваблює туристів з усіх кінців світу. Тут могутня річка Замбезі спадає вниз, як ніби утворює водяну завісу протяжністю майже 2 кілометри. Таке видовище відбувається тільки навесні, коли річка максимально наповнена водою, так, що кожну секунду 5 мільйонів літрів води падають вниз на 100 метрів і за 30 км від водоспаду можна побачити хмари пари, що піднімаються над водою. Це ж просто дивовижно поглядати за такими дарами природи!

Дійсно, водні бризки, що піднімаються з водоспаду, утворюють хмару, здалеку схоже на дим. Своїм ім'ям водоспад вдячний Девіду Лівінгстону - першовідкривачеві і першій благородній людині, яка побачила його в 1885 році і вирішила назвати на честь англійської королеви Вікторії. Коли місцеві тубільці провели його до водоспаду і показали як 546 млн. літрів води кожну хвилину з гуркотом обрушуються в 100-метрову прірву, Девід Лівінгстон був настільки вражений побаченим, що тут же охрестив його ім'ям королеви.
На водоспаді ширина річки Замбезі досягає 1,6 км. Вода з ревом падає в утворений на її шляху 106-метровий проріз.
Професор Лівінгстон описав водоспад як саме прекрасне видовище, яке він бачив у Африці: "підповзаючи зі страхом до обриву, я дивився вниз у величезну тріщину, яка простягалася від берега до берега широкої Замбезі, і бачив, як потік у тисячі ярдів шириною падає вниз на сто футів і потім раптово стисється в просторі п'ятнадцяти - двадцяти ярдів ... Я був свідком самого чудового видовища в Африці! "
Водоспад, за деякими параметрами, є найбільшим водоспадом у світі, а також є одним з самих незвичайних за формою (водоспад являє собою незвичайне видовище - вузьку ущелину, в яку падає вода), і має можливо найрізноманітнішу і легко спостережувану дику природу будь-якої ділянки водоспаду.
Але найцікавіша мить в водоспаді Вікторія, це те, що коли два закоханих серця будуть перебувати біля водоспаду саме восени, вони будуть найщасливіші і проживуть багато років разом. Таку річ колись сказав відомий вчений Африки. Він говорив, що «водоспад Вікторія – це безмежна сила кохання, яка об’єднує молоді серця, дає їм волю та бажання жити, прагнення удосконалюватись та бути щасливими протягом усього їхнього життя» . Можна із задоволенням скупнутися на вершині самого водоспаду і бути щасливим, за словами ученого.