Відгуки та пропозиції
Головна \ Арктика \ Арктика \ Загублена у Арктиці експедиція

Загублена у Арктиці експедиція

Мало хто чув про експедицію в Арктику під керівництвом лейтенанта Георгія Брусилова - свій шлях він прокладав на шхуні «Свята Анна» (1912-1914 роки). Тим не менш, у цій подорожі так і залишилося багато нерозгаданих таємниць і загадок.

Полярні і вчені довгий час припускали, що серед крижин Арктики, існує «Земля Петермана» і лейтенант Брусилів вирішив, разом зі своєю експедицією, відправитися в полярні широти і з'ясувати точні координати незвіданою суші. До складу експедиції входило близько тридцяти осіб, у тому числі і жінка (дочка відомого військового - Ерменія Жданько). Всі, хто проводжав судно «Свята Анна», твердили, що згідно морським прикметами, жінка на кораблі - до нещастя. На жаль, пророцтво справдилося: у перший же рік експедиція потрапила в льодовий полон - судно вмерзло в лід в Карському морі і її почало відносити у високі широти. Георгій Брусилів сподівався на диво і переконував Валеріана Альбанова (штурмана корабля), що вони обов'язково виберуться, але надії залишалося все менше - минув рік, а «Святу Анну» відносило все далі на північ. Відносини між членами експедиції ставали дедалі напруженішими - штурман і лейтенант Брусилів почали боротьбу за прихильність Ерменіі, хоча переваги дівчина не віддавала нікому, і розв'язка цієї історії обіцяла стати трагічною.

Втомившись від ворожнечі і ув'язнення у льодового полоні, штурман Альбанов вирішив покинути корабель і спробувати дістатися до землі Франца-Йосифа, піти разом з ним з судна виявили бажання ще 13 людей.
Пізніше штурман згадував, що коли він з іншими втомленими людьми занурився в сон, то побачив себе на крижині а попереду величезний натовп людей - коли він запитав, чому їх так багато, йому відповіли, що всі чекають провидця. У наступну мить, перед Валеріаном Івановичем виник сивий старий, штурман не встиг нічого сказати, як літня людина промовила, показуючи на південь: - «Віра приведе вас». Прокинувшись, Альбанов повірив, що бачив самого Миколу Чудотворця.

Обіцянка віщуна збулася: минуло зовсім небагато часу, і 22 червня 1914 члени експедиції добралися до землі Франца-Йосифа. На жаль, з тринадцяти чоловік, вижили лише двоє - штурман Валеріан Албанов та матрос Олександр Конраду. Вони провели на мисі Флора ще трохи більше місяця і все-таки вирвалися з лап «білої смерті» - їх підібрав корабель «Святий мученик Фока».

Коли Альбані і Конраду, нарешті, дісталися до Великої землі, всім стала відома трагічна історія експедиції Георгія Брусилова.
Таємниця «Святої Анни» так і залишилася нерозгаданою: судно зникло, і ось уже сто років його не можуть знайти, навіть за допомогою найновішої техніки. Правда одну загадку експедиція змогла розгадати - шуканої міфічної «Землі Петермана» не існує.