Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Австралія

Австралія

Хребет Хамерслі

західна АвстраліяХребет Хамерслі — приголомшливе за красою пасмо гір, розташоване на території штату Західна Австралія. Його протяжність зі сходу на південний схід складає близько 260 км. Найвищою точкою Хамерслі є гора Мехаррі, яка є одночасно і найвищою точкою Західної Австралії, досягаючи 1249 м; а гора Брюс, що знаходиться за 62 км від неї, всього на 15 м нижча.

Детальніше...

 

Пустеля Веж у парку Намбунг

Якщо ви прагнете пригод, а вашою ідеєю фікс є можливість побувати десь, де панують пригоди та неймовірні пейзажі – не зволікайте, а хутчіш пакуйте свої валізи та рушайте на Австралійський континент. Тут на вас чекають шалені несподіванки. А щоб взагалі голова пішла обертом – обов’язково навідайтесь у Парк незвичайних веж Намбунг, де царює атмосфера загадковості. Це – дивовижне місце серед Австралії, в якому кожен знайде для себе щось особисте, оскільки саме тут поєдналися дві стихії: пустеля Піннаклс, та соковиті, квітучі тропічні джунглі. 

Детальніше...

 

Червоне Серце Австралії

Гігантський пам’ятник родом з Палеозойської ери у вигляді дивовижної гори Австралії внесли до спадщини Юнеско. Тисячі туристів відвідують це місце, яке для місцевих вважається святим.  Для багатьох австралійський континент асоціюється з пишною зеленню, але насправді більша частина, майже 70%, його території зайнята пустелею. Причому незвичайний колір скоріш нагадує марсіанські пейзажі яскраво червоного кольору, ніж звичайні краєвиди блакитної планети. Червоно-іржавий колір землі утворився завдяки сполукам заліза, які є основною часткою пісків. На цих розсипах із каменю майже немає рослин, лише іноді зустрічаються низькорослі евкаліпти та чагарники, колючі злаки та акації. Аборигени називають це місце Червоним серцем, вважають його особливим та наділяють надзвичайними якостями. 

Посередині незвичайної пустелі знаходиться скеля, яку місцеві звуть Улуру, що у перекладі означає “місце зустрічі”. Відкрита європейцями вона лише у 1872 році, через те, що австралійський континент був віддаленим від цивілізації.Свою назву отримала на честь державного секретаря Австралії Генрі Айерс від відомого дослідника Вільяма Госсу. Але ця назва не прижилася, тому поступово повернулися до колишньої назви аборигенів Червоне серце – Улуру. 

Унікальне за красою природне диво цінувалося плем’ям Пітянтятяри, бо було єдиним джерелом води для мешканців. А як відомо вода – це життя, тому і ставлення до гори було як до годувальниці. Найстаріша у світі монолітна скеля є одним з найпопулярніших міст австралійського континенту. Та частина, яку видно над землею – тільки верхівка величезного «айсбергу», розташованого на декілька сотень метрів під землею. Наземна частина монолітної скелі заввишки 340 м, у довжину – 3600 м, у ширину – 3000. 

До Австралійського континенту приїздять тисячі мандрівників, щоб насолодитися рідкісним явищем: скеля здатна змінювати колір наче хамелеон. Протягом дня залежно від освітлення помічають усі відтінки багряного, потім вона стає фіолетовою та рожевою, коричневою та блакитною – ці перетворення захоплюють туристів. А під час зливи сріблясті потоки заповнюють жолобки, тому вигляд гори кардинально змінюється, бо нагадує фантастичний пейзаж з Марсу.

Червоне серце здалеку здається гладким, але насправді являє собою нерівну поверхню з печерами та жолобками. В середині скелі знаходяться тунелі, доступ до яких неможливий через заборону місцевих мешканців, які вважають це місце святим. Також проникнення до печер може бути небезпечним для життя.  

Місцеві мешканці не люблять, коли на Червоне серце ступає нога чужоземця, поганою прикметою стане для вас збирання сувенірів – камінців з гори, оскільки вважається, що вони приносять нещастя. Мабуть тому тисячі посилок щорічно повертають шматочки скелі з усього світу до національного парку.