Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Австралія \ Хребет Хамерслі

Хребет Хамерслі

західна АвстраліяХребет Хамерслі — приголомшливе за красою пасмо гір, розташоване на території штату Західна Австралія. Його протяжність зі сходу на південний схід складає близько 260 км. Найвищою точкою Хамерслі є гора Мехаррі, яка є одночасно і найвищою точкою Західної Австралії, досягаючи 1249 м; а гора Брюс, що знаходиться за 62 км від неї, всього на 15 м нижча.


 АвстраліяСмужчаті гірські утворення Хребта Хамерслі в Австраліїї мають високий вміст заліза. Сформувалися більше 2,5 млн років назад у результаті накопичення на древньому морському ложі залізистих і кремнієвих відкладень, які під дією тиску поступово перетворилися на гірську породу. У подальші роки порода піддавалась сильній вітровій і водній ерозії, в результаті чого утворилися чисельні ущелини і сучасний ландшафт хребта.

Клімат у горах тропічний напівпустельний, дуже мінливий. Влітку випадає близько 250—350 мм опадів, а температура частенько складає 40 °C.

На території хребта розташований Національний парк Каріджіні один з найбільших австралійських національних парків. До появи перших європейських дослідників гори були заселені представниками австралійських аборигенів. Хребет був відкритий у 1861 році Френсисом Томасом Грегорі, який назвав його на честь Едварда Хамерслі, чоловіка який фінансував цю експедицію. Нині Хребет Хамерслі залишається у пам'яті туристів згадками про красиві ущелини і зерця, що ці ущелини наповнюють.

Територія австраліїХамерслі хребет