Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Гаваї

Гаваї

Гаваї… Невеличкий рай з великими таємницями

Австралія


Гаваї – острови, на які їдуть, щоб безтурботно відпочити у райському куточку. Але більшості невідомі історія їх походження та таємниці, приховані за яскравим колоритом життя місцевих мешканців.
Туристи полюбили Гаваї за м’який клімат, романтичну атмосферу, доброзичливе ставлення аборигенів, шоколадний загар та позитивні емоції, які вони отримують відпочиваючи неначе у раю. Але практично жоден відпочиваючий не зможе відповісти на питання про походження цих островів. Насправді Гавайські острови приховують неймовірні історії, які переказуються мешканцями острова. Цікаві факти сучасного життя можуть здивувати допитливих людей.
Острови мають називають «Штат Алоха», що в перекладі означає «милосердя, співчуття та любов». Він наймолодший штат у складі США, бо увійшов до них лише в 1959 році, і єдиний, який складається виключно з островів. «Алоха» - це універсальне вітання, яке використовується при зустрічі та прощанні. Саме слово «Гаваї» можна розуміти, як «батьківщина богів». Це єдиний штат, який не має чітких кордонів та оточений з усіх боків водою; також географічне розташування Гавайських островів не стосується Північної Америки. Унікальна місцевість тим, що завдяки вулканічним виверженням її територія постійно збільшується.
На гавайському прапорі нанесено 8 смуг, що розташовані у горизонтально, і символізують головні острови. Зверху у лівому кутку знаходиться зображення британського прапора, на знак пошани до британця Джорджа Ванкувера, який подарував у 1794 році перший прапор Гавайським островам. Первісна назва була «Сендвічеві острови», так капітан Кук виразив повагу до свого покровителя, графа Сендвіча.
Але легендарна для місцевих жителів людина – король Камехамеха у 1819 році назвав острови Гавайським королівством. А в 1810 році монарх об’єднав всі острови. На його честь святкують з 1872 року День Короля Камехамахі – це є виключення для демократичної держави. Після смерті монарха його кістки, відділені від плоті, поховали окремо. Їх місце поховання на Гаваях досі залишається таємницею, бо вони повинні бути недоторканими, тому що, на думку жителів, від цього залежить безпека островів та їх мешканців.
У аборигенів носу віддається перевага, вони його вважають більш непорочним, ніж рот, який вимовляє неприємні слова. Мабуть тому тут чисті звуки з флейти видобували, граючи носом. Шокували перших місіонерів, прибулих сюди у 1820 році, факти дітовбивства матерями, які сильно хворих, або зайвих дітей у багатодітних родинах лишали життя. Ці острови стали першим штатом, де з 1970 році дозволяли робити аборт.
Зараз леї дарують туристам, а раніше - лише вождям. Цей атрибут, з яким асоціюють  Гавайські острови, виконував важливу місію: бажаючи примиритися вожді ворогуючих племен разом плели леї.


Гаваї – острови, на які їдуть, щоб безтурботно відпочити у райському куточку. Але більшості невідомі історія їх походження та таємниці, приховані за яскравим колоритом життя місцевих мешканців.

Детальніше...