Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Маршалові острови \ Атол Бікіні: сумна історія райського місця

Атол Бікіні: сумна історія райського місця

тихий океанМаршалові острови знаходяться в західній частині Тихого океану, в Мікронезії. Свою назву архіпелаг отримав на честь англійського мореплавця Вільяма Маршала.
Атол Бікіні - найвідоміший серед Маршалових островів. На сьогодні його назва асоціюється скоріше з модним купальником, аніж зі страшними подіями повоєнних років. Перший підводний ядерний вибух на тихоокеанському атолі пролунав того ж року, коли французький кутюр’є Луї Реар презентував відкритий купальник, який назвав Бікіні.


Маршалові островиЯдерні випробовування були розпочаті 25 липня 1946 року. Бікіні привабив американців своїм зручним розташуванням. Покласти початок ризикованим експериментам заважало населення Бікіні у кількості 167 осіб. Воєнний губернатор Маршалових островів, Бен В’ятт, запевнив місцевих жителів у тому, що вони зможуть повернутися на атол Бікіні, у свою рідну землю після завершення експерименту з ядерними бомбами. Король Джада дав згоду, аргументуючи це тим, що все в руках Господа. Після чого мешканців було переселено на безлюдний острів Ронгерік. Їжі, яку залишили військові, вистачило на декілька тижнів. тихий океанРиба, яка плавала біля берегів острова, виявилась неїстівною, а рослинність бідною. Острів'яни просили, щоб їх швидше повернули додому. Але, звісно, про це не могло бути й мови, адже випробовування ядерної зброї було вже розпочато. І лише у березні 1948 року американські чиновники вирішили переселити людей на інший острів – Кваджалейн. Протягом 20 років мешканці атола Бікіні не могли повернутися у рідні місця. Усього на острові Бікіні було проведено 23 випробовування. На початку березня 1954 року на поверхні рифу пролунав потужний вибух – “Браво” – прототипа термоядерної бомби потужністю 15 мегатонн. У кораловому бар’єрі утворилася прогалина величезних розмірів. А за три години над атолом Ронгелап випав білий попіл. Діти почали гратися з ним, не підозрюючи, на яку небезпеку себе наражають. Ядерні випробовування призвели до того, що 840 мешканців тихоокеанських атолів померли від онкологічних хвороб.
Маршалові острови

І до сьогодні на дні тихоокеанських вод знаходиться “атомний флот”, який було потоплено після закінчення ядерних випробовувань. На глибині 12 метрів лежить авіаносець “Саратога” та сім кораблів, які приваблюють дайверів з усього світу. Не зважаючи на те, що випробовування ядерних боєголовок проводились багато років тому, аквалангістам не дозволяють знаходитись біля “атомного флоту” тривалий час.
Коралам все ж таки вдалось вижити після страшних подій, хоча, звичайно, це вже зовсім інші корали.острови