Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Нова Зеландія \ Парк Аоракі Маунт Кук

Парк Аоракі Маунт Кук

Національний парк Маунт Кук (Mount Cook або Аоракі), який відомий присутністю на його території найвищих у Новій Зеландії гірських вершин, дозволить туристам сповна насолодитися природними умовами та відкрити для себе нові можливості відпочинку. 
 Парк Аоракі Маунт Кук розкинув свої широкі плечі на півдні Нової Зеландії. Громіздкі льодові масиви, створені сотні років тому неймовірними силами природи, розорали землю, знайшовши серед піднебесних ущелин місце для блакитних озер та швидкоплинних рік. 

Нова Зеландія знана завдяки красивій легенді про Аоракі. Він та троє його братів були синами Отця Небо. Одного разу, їх батько полюбив земну жінку і пішов до неї. Перша його дружина плакала днями і ночами, і вирішили тоді брати повернути батька, тому сіли до чарівного каное і попливли з небес на землю. Але там вони побачили, що Отець Небо дуже любить свою нову дружину, і вирішили повернутися до матері. Раптово налетів страшний шторм, каное перекинулося, і брати опинилися у воді. Допомоги не було, їхнє волосся побіліло, а тіла закам'яніли, і перетворилися вони на могутні гори. Старший брат Аоракі став найвищою з усіх гір - горою Кука, а його брати залишились поруч трьома нижчими горами. 

Регіон приваблює до себе туристів прозорими ночами з усипаним зірками небом, разючими сонячними днями, лазур'ю високогірних озер, насиченою зеленавим кольором долин і фантастичними гірськими вершинами, вкритими снігом. Гора Кука гордо підноситься ввись на 3754 м, а гори що її оточують, трішки нижчі. З них 19 піків більше 3000 м заввишки, і мало не сотня близькі до них за висотою. Льодовик Тасмана, що тягнеться на 27 кілометрів – найдовший у Новій Зеландії, і саме через це віднедавна став улюбленим місцем підйомів досвідчених альпіністів. 

Але Парк Аоракі Маунт Кук підходить не лише для відпочинку спортсменів. Південні Альпи прекрасні ще й тим, що тут існує безліч пропонованих видів розваг на фоні казкових пейзажів. За бажання, ви маєте змогу взяти участь у сафарі на джипах-позашляховиках, проплисти човном гірськими озерами, осідлати і покататися на конях або ж порибалити. Але найцікавішим стане для вас досвід польотів над вершинами вертольотом, який може сісти на сніг прямо серед Тасманового льодовика. А вже звідти можна спуститися на лижах. Але запевняємо: навіть якщо ви влаштуєте собі спокійну прогулянку до озер Парку Аоракі чи у гори Маунт Кук в родинному колі – вас чекає сила-силенна найяскравіших вражень.

На перший погляд ця гірська місцевість надто сувора, тут майже немає лісів, але, незважаючи на це, різноманітність трав'янистих рослин вражає. Тут є декілька десятків видів кольорових ромашок і люпину – один лише погляд на це різнобарв’я не залишає байдужим. На території парку розташовуються гнізда біль ніж 40 видів птахів і безлічі комах. Надцікавим жителем Парку є маленька ящірка - зелений гекон, але він аж надто юркий та потайливий, тому поспостерігати за ним рідко випадає нагода. Парк Аоракі Маунт Кук знаходиться у південно-західній частині Південного острова, а уздовж всього острова тягнуться Південні Альпи, що відокремлюють східні рівнини від вузької смужки землі на заході, де ростуть вологі дощові ліси, а повітря насичене ароматом вогких мохів і папоротей. Всі парки острова в 1990 році були об'єднані спільною назвою «Південно-Західна Нова Зеландія», і внесені до списку Всесвітньої Спадщини.