Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Нова Зеландія \ Роторуа - геотермальна долина древніх Маорі

Роторуа - геотермальна долина древніх Маорі

На всій земній кулі, можливо, немає такої незвичайної долини гейзерів, як у Новій Зеландії. Сконцентрована на настільки малій території величезна кількість гейзерів долини Роторуа є найекзотичнішими в світі завдяки своїм химерним формам і найкрасивішим ландшафтам.

Гейзери - це дуже рідкісний природний феномен, що виникає в околицях діючих або остигаючих вулканів. Роторуа - один з найбільших геотермальних районів з діючими гейзерами. Відкрила їх експедиція Р. Тейлора, що прибула до Нової Зеландії для вивчення природних явищ і життя на островах. Сьогодні кожен турист вважає своїм обов'язком відвідати долину Роторуа з її захоплюючими «архітектурними» будівлями природи і ще живими джерелами, що викидають гарячу воду і пар з надр Землі.


Роторуа розташована майже в самому центрі Північного острова Нової Зеландії. Маорі, що жили на Вулканічному плато в давні часи, назвали долину гейзерів Таківа-Ваіарікі - «Країна гарячої води». Ще в дев'ятнадцятому столітті на Північному острові було п'ять великих гейзерних полів, які розташовувалися на більше ніж 220 гейзерах.

Геотермальні джерела долини Роторуа поступово зникають. І причиною цього є природні катаклізми і втручання людини. Виверження вулкана Таравера, потужного і постійно діючого, змінюють рівень грунтових вод, зрушують породи і заливають лавою і засипають попелом частини долини. Людство будує термальні електростанції, пробиваючи породи і затоплюючи територію.

Але й сьогодні ще можна побачити, як у місті Роторуа з тріщин в асфальті прориваються струмені, білої пари. Це унікальне явище. Ще древні і дуже сміливі Маорі побудували тут село Вакарева, у серці найнезвичайнішого місця Нової Зеландії, серед свисту пари, булькання киплячих мас і води, реву гарячих струменів. Стародавні Маорі споруджували будинки на теплому грунті, будували невеликі басейни, де купалися цілий рік. У гейзерах вони варили рибу, занурюючи її в киплячу воду в спеціальній сітці.

У готелях багато басейнів, наповнених термальними водами гейзерів. Опалення готелів та дворів часто відбувається природним теплом гарячих підземних вод.

На самій околиці колишнього давнього села збудовані в ряд древні боги Маорі, червоні статуї яких дивляться на туристів гнівними поглядами й мовби ненависно говорять про спрагу.

Похуту - найсильніший діючий гейзер «випльовує» струмінь киплячої води на тридцятиметрову висоту. Виверження може тривати майже годину, а іноді й більше. За цим гейзером особливо цікаво поспостерігати, як часом відразу кілька фонтанів б'ють окропом, а часом по черзі викидають воду і пар, немов танцюючі фонтани.

Дивовижні розмальовки озер в долині Роторуа - це багатоколірна гамма відтінків, подарованих природою цим краям, які радують і залишають враження кожному відвідувачу давньої історії племен Нової Зеландії.