Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Палау \ Озеро медуз

Озеро медузПалау – це прекрасний архіпелаг островів Тихого океану. У його склад входять близько 300 дрібних островів і 3 більших. Архіпелаг омивається Філіппінським морем – найбільшим і найглибшим морем в світі.

Усередині архіпелагу знаходиться унікальне за своєю природою озеро медуз, в якому мешкає декілька мільйонів цих прекрасних створінь.

Через токсичність води на глибині більше 10 м пірнати з аквалангом тут неможливо. А медузи, які мешкають в цьому озері, безпечні для людей і не уміють жалити. Коли людина стрибає у воду, вони просто розступаються перед нею і утворюють унікальну картину.

Озеро є мероміктичним (тобто практично відсутня циркуляція води між шарами різної мінералізації, розділеними так званим хемокліном), унаслідок чого вода нижнього шару більш мінералізована і щільна, ніж у верхньому шарі. Це слабо-солоне водоймище, відокремлене від океану смугою землі близько 200 м. Глибина — до 50 м. Утворилося озеро Медуз близько 12 тис. років тому в результаті руху земної кори.

Озеро відомо відособленою популяцією двох видів сцифоїдних медуз — золотою (Mastigias papua) і місячною (Aurelia). За час існування озера у відсутності багатьох природних ворогів медузи розмножилися до приблизно 2 млн особин.

Крім того, щупальця медуз втратили жалкі клітки, що залучає безліч туристів — любителів дайвінгу. На острові Еіл-Малк також знаходиться близько десяти дрібніших озер, також населених медузами і відокремлених від Світового океану, але дайвінг дозволений лише в озері Медуз, найбільшому з них.

Воно розділене на 2 шари — верхній, з великим вмістом кисню у воді, і нижній — безкисневий шар. Розділення вод озера на шари є постійним, і сезонного змішування вод не відбувається. Є одним з приблизно 200 мероміктичних озер в світі. Але більшість з цих озер має прісноводе походження.

Золота медуза, можливо, відноситься до виду (Mastigias papua), який населяє також сусідні лагуни. Частину свого живлення вони отримують від симбіотичних морських водоростей-зооксантел (Symbiodinium), які живуть в їх тканинах і харчуються продуктами обміну речовин медуз. . Проте золоті медузи морфологічно, фізіологічно і за поведінкою відрізняються від особин, які живуть у відкритому океані. Вони втратили пігментні плями на своєму тілі, майже повністю втратили жалкі клітки щупалець і придатки щупалець, які оточують ротовий отвір.

Вночі і до 14 годин дня медузи здійснюють вертикальні переміщення, що повторюються, між поверхневим шаром озера і пограничною зоною безкисневого шару озера, ймовірно для поглинання живильних речовин для себе безпосередньо з води.

Зранку, приблизно в 09.30 — медузи мігрують від центру західної частини водоймища до східної частини.  З початком дня, приблизно в 15.30 — медузи мігрують від східної частини водоймища до західного кінця озера. Надвечір медузи здійснюють короткочасні переміщення в східному напрямі від західного кінця, де вони залишаються протягом ночі.

Переміщення місячної медузи не є такими ж організованими. Вночі вони мігрують на поверхню, мабуть, для живлення веслоногими та ракоподібними, які складають істотну частину їх раціону в озері.