Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Папуа Нова Гвінея \ Останні людоїди Землі

Останні людоїди Землі

Дослідження Нової Гвінеї – другого за величиною острова Землі – розпочались лише з другої половини ХХ ст. Сьогодні це одне з небагатьох місць світу, вкритих суцільним мороком нерозгаданих таємниць.

В непрохідних хащах вологих тропічних лісів та малярійних боліт індонезійської частини острова, проживає один з найзагадковіших народів нашої планети – комбаї. Це древнє плем’я з абсолютно примітивними засобами праці, але не це найдивніше. Найсильніше враження складає варварський звичай цих людей їсти своїх ворогів.

 

 

На сьогодні налічується близько чотирьохсот лісових комбаїв (є ще невеличке селище комбаїв Вандамалу, в якому проживає біля ста представників народності), які проживають на території понад чотири тисячі квадратних кілометрів.

Їхні поселення складаються з декількох хижок, розміщених на високих сваях – з дахами, але без стін.

 

Самі представники племені досить недоброзичливі до чужинців, і завоювати їхню прихильність дуже важко (не кажучи вже про те, що стати їхньою головною стравою можна значно раніше). Однак є те, заради чого вони готові на компроміси – тютюн. Комбаї обожнюють тютюн. Паління взагалі вважається невід’ємною складовою місцевої культури. Вони самі вирощують тютюн, але й із задоволенням палять той, що приносять чужоземці.

Усі джунглі розділені на території, що належать різним кланам. Вторгнення на чужу територію може коштувати життя. Деякі території, за повір’ями комбаїв належать духам, і людина не має права ступити туди й кроку.

Комбаї не знають практично ніякої цивілізації. Вони не користуються посудом та виробами з металу, не знають, що таке дзеркало, та навіть вогонь добувають за допомогою тертя ротангу та сухої деревини.

У місцевих жителів є собаки, яких вони беруть із собою на полювання. Туземці їдять переважно диких кабанів та крохмаль із серцевини пальми сага, яку вирубують за допомогою дерев’яних палиць з прив’язаними до них кам’яними валунами. В їхньому меню також можна зустріти кажанів та ящірок, яких вони споживають сирими. Але найбільшим делікатесом комбаї вважають великих личинок, які живляться падаллю.

З першого погляду досить важко повірити, що вони людоїди. Але у комбаїв є повір’я стосовно злих людей какуакхому, які поїдають душі місцевих жителів. А, оскільки згідно з їх віруваннями душа людини знаходиться в животі та мізках, саме ці частини злих прибульців потрібно з’їсти, щоб повернути собі душу. Одне залишається загадкою, хто саме відноситься до ворогів комбаїв – злих какуакхому.

Оттакий він таємничий і дикий народ комбаї, зі своїми дивними звичаями і віруваннями.