Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Вануату \ Вулкан Ясур у Вануату

Вулкан Ясур у Вануату

країна ВануатуКраїна Вануату, як відомо, є частиною Тихоокеанського Вогняного Кільця. Це особливо цікава територія з великою кількістю діючих вулканів. Одним з них є вулкан Ясур, заввишки 405 метрів над рівнем моря. Вулкан розташований на побережжі острова Танна, поблизу затоки Сульфур. Вулкан Ясур має класичний пірокластичний конус з майже круглим кратером діаметром 400 метрів. Він утворився у зв'язку із зануренням тихоокеанської літосферної плити під індо-австралійську літосферну плиту. Визначним фактом є те, що вулкан діє безперервно протягом декількох століть, попри це до нього можна легко і безперешкодно підійти. Виверження вулкана відбуваються дуже часто – іноді по кілька разів на годину.


вулканНеймовірно, але Вулкан Ясур, виявляється був тим самим «маяком», який спрямував на цей острів мандрівника - капітана Джеймса Кука під час його першої подорожі в 1774 році. Тутешні аборигени і досі мають дивні і досить смішні, як для європейців релігійні погляди. Наприклад, сьогодні вулкан Ясур є сакральною областю культу «Джон Фрум». Служителі культу вшановують Джона Фрума – обожнюваного посланця небес, який передбачив, що американська армія дасть острів'янам величезне багатство, і вважають, що він, разом зі своїми співвітчизниками і досі мешкає всередині цього вулкана.

АвстраліяВулканом Ясур є воістину незабутнім видовищем, що безсумнівно зачарує кожного. У окремі дні його встилають клуби сірого, змішаного з попелом диму, чується підземний гул і гуркіт, з кратера вилітають шматки лави, розжарені камені і, залежно від сили виверження, падають назад або розлітаються навкруги, навіть на сусідні острови.

Беручи до уваги важливість вулкана Ясур в туристичному аспекті острова Танна, місцевий уряд розробив і запровадив декілька рівнів безпеки з метою обмеження доступу до нього людей, зокрема туристів. При низькій та нормальній активності, доступ до кратера дозволений, коли активність стає помірно-високою, доступ до кратера закритий через можливість падіння лавових бомб за межі кратера. При високій активності, доступ на вершину гори закритий через гучні вибухи, дим і попіл - підчас яких лавові бомби розлітаються за декілька сотень метрів від кратера. Коли виверження стає таким великим, що зачіпає значні території довкола вулкана і, можливо, інші частини острова Танна і навіть сусідні острови, доступ повністю закритий.Не зважаючи на свою активність і часті виверження, Ясур вважають найдоступнішим вулканом у світі, його активно відвідують тисячі туристів. Відвідайте Вануату тур и насолодіться незабутніми враженнями.