Відгуки та пропозиції
Головна \ Австралія та Океанія \ Острів Вейк \ Загублений у часі острів Вейк

Загублений у часі острів Вейк

Малюнок острова ВейкЦікавою особливістю атола є його розташування на захід від лінії зміни дат. Виходить, що Острів Вейк живе як би в майбутньому стосовно США й інших. «Сьогодні» на цьому острові являє собою «завтра» для всього іншого cвіту. Лінія зміни дат - умовна лінія на поверхні земної кулі, по різні сторони якої годинник показує той самий час, але календарні дати різняться на одну добу. Проходить від полюса до полюса, в основному по Тихому океану, по меридіану 180 градусів з деякими відхиленнями. 
 При перетинанні лінії зміни дат у напрямку із заходу на схід, у рахунку календарних дат, вертаються на один день назад. При русі зі сходу на захід додають один день.


Широкій публіці атол став відомий по боях американців з японцями в 1941-му році. У військовій історії подій Другої світової війни, облога японськими військами невеликого острова Уейк займає особливе місце. Військова база, що перебуває на острові - американська, була піддана бомбардуванням відразу ж після нападу на Перл-Харбор, після чого пішла облога острова. Облога тривала більше півмісяця, поки японці все ж таки не захопили острів. Щоб побувати на острові вам необхідна віза США.
Японія проти США острів ВейкСьогодні Уейк використовується як авіа заправна станція, обслуговують яку невеличка кількість людей. Атол, складається із трьох коралових островів: Уейк (основний), Уїлкіс і Піл. Вони формують півкільце та з'єднані дамбами. Довжина берегової лінії 19,3 км, острова лежать на вершині підводного вулкана, надає йому більше зачарування ще й те, що лагуна, яка перебуває в центрі, - колишній кратер. В основному весь ґрунт це пісок і кораловий вапняк, природних джерел питної води немає. Атол малопридатний для проживання будь-яких представників фауни, крім птахів. Водиться невелика кількість риби в прибережних водах. Для людей теж не дуже підходящі умови – спека. Дощі якщо й проходять, то в незначній кількості. До того ж бувають тайфуни, проходять періодично повторювані підводні землетруси, наслідок яких - цунамі.
 Тому острів не був населений, проживають на даний момент близько двохсот людей, які працюють на підрядників Військових Сил США. В 1568 атол відкрив знаменитий іспанець А. Мін-Данья, назвавши його Сан-Франциско. Більш трьох століть належав Іспанії — до 1899, коли відійшов до США в результаті американсько-іспанської війни. В 1796 англієць Уейк дав острову й усьому атолу своє ім'я. Інші острови названі на честь американців, що побували тут у самому кінці 1840 року Уїлкіса й Піла. Подорож на острів можлива тільки на приватних Яхтах.


Фото острову Вейк