Відгуки та пропозиції
Головна \ Азія \ Китай

Китай

Який він, Китай у минулому? Мініатюрна жіноча ніжка – жахіття чи досягнення?


Який він Китай у минулому? Мініатюрна жіноча ніжка – жахіття чи досягнення?
Китай – країна яка має багату історію, де формувалися свої цінності стосовно жіночої краси та сексуальності, яка напряму залежала від розміру ноги. Чим менша була ступня, тим красивішою вважалася жінка – такими були китайські традиції.
Кожна нація має свої уявлення про красу: у когось вважалося гарним мати довгу шию, десь перевагу віддавали татуюванням, комусь до душі були дивні зачіски. А Давній Китай доніс вражаючу маленьку ніжку, яка була еталоном жіночої краси протягом десяти століть. Але як можна було досягти такої краси?
Хто започаткував моду на мініатюрну ступню?
Китайські традиції перев’язувати ступні для припинення природного росту стоп виникли за часів імператора Лі Ю, у якого улюблена наложниця відрізнялася незрівняною красою та маленьким розміром ноги. Досягти цього вона змогла перев’язуючи ступню стрічкою, яку використовувала під час танцю для імператора. Вигін стопі був схожий на місяць. Досягла дівчина цього, підігнувши усі пальці, крім великого, під ступню, перев’язавши їх та максимально підтягнувши п’ятку ближче. В такому вигляді ніжка була схожа на пелюсток лотосу.
З того часу в китайську традицію увійшла нова мода: стало престижно мати ніжку мініатюрного розміру. Та дозволити собі таке змогла лише та дівчина, яка не повинна була займатися фізичною роботою. Дуже складно було у Давньому Китаї самостійно переміщатися дівчинці, бо тримати рівновагу з перев’язаними ногами було важко. Слід нагадати, що таке бинтування приносило жахливий біль. Дівчина повинна була носити взуття маленького розміру, яке не дозволяло нормально розвиватися ступні. Іноді не вдавалося зігнути ніжку, щоб досягти необхідного вигину, и тоді дитині ламали кістки, щоб вони зросталися в жахливій формі, яка в Давньому Китаї вважалася ідеальною. Слід додати, що нігті вростали в живе тіло, що додавало страждань маленької красуні.
Бинтування ніг – кара чи дорога в забезпечене майбутнє?
Матері, бажаючи щасливої доли доньці, за китайською традицією, бинтували ступні, розповідаючи про щасливе життя дівчинки у майбутньому. Вони не обманювали дівчину, тому що перш ніж посвататися цікавилися розміром ніжки, а вже потім розпитували про інші чесноти майбутньої нареченої. В такому вигляді жінці складно було пересуватися самостійно, тому вона була схожа на чарівну пташку, зачинену в клітці, яку іноді виносили на прогулянку слуги. Давній Китай характеризується тим, що доля жікиі напряму залежала від маленького розміру ніжки, який робив її калікою у сучасному розумінні.
Сексуальна привабливість згідно китайським традиціям напряму залежала від вигляду ніжки. Володарка меншої ніжки була найкрасивішою.
Китай – країна яка має багату історію; де формувалися свої цінності стосовно жіночої краси та сексуальності, яка напряму залежала від розміру ноги. Чим менша була ступня, тим красивішою вважалася жінка – такими були китайські традиції.

Кожна нація має свої уявлення про красу: у когось вважалося гарним мати довгу шию, десь перевагу віддавали татуюванням, комусь до душі були дивні зачіски. А Давній Китай доніс вражаючу маленьку ніжку, яка була еталоном жіночої краси протягом десяти століть. Але як можна було досягти такої краси?


Детальніше...