Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Норвегія \ Норвежські міфи та загадки

Норвежські міфи та загадки

Норвегія це одна з тих країн, яка зачаровує не лише своєю історією та дружелюбністю, але й певною аурою таємничості та цікавості, якою просякнута її історія. На початку нашої ери на території сучасної Норвегії проживали племена англів та датчан, які були предками сучасних норвежців. Відповідно до історичних даних вони почали заселяти територію Норвегії з півночі, але потім осіли в центрі та на заході.

 

До того часу, поки течія християнства, а потім і католицизму не закріпилась на території Норвегії, племена, які жили там на той час, створили свій пантеон богів, який згодом був названий церквою язичництвом. Головним богом скандинавської міфології прийнято вважати Одіна. Він є правителем Асгарда (країна в якій проживали боги-аси; відповідно до стародавніх міфів та легенд ця країна знаходилась на небі).

 

 

Крім Одіна в скандинавській міфології є ще 12 богів-асів, наймогутнішими з яких прийнято вважати Локі, Тора, Тюра, Відара та ін.. Тор був сином Одіна і володів чарівним молотом Мьоллніром, який завжди повертався в руку свого володаря. Жіночим персонажам в скандинавській міфології також відводилось важливе місце. Найавторитетнішими та наймогутнішими богинями скандинавів були: Фрейя – богиня кохання, Фріг – дружина Одіна, яка володіла та правила людськими долями, Сіф – богиня родючості та дружина Тора. Дуже важливу роль в міфології скандинавів займали валькірії. Вони були свитою самаго Одіна. Валькірій було 12. Головною серед них була Брюнхільда. До їх обов’язків входило слідкувати за ходом битв та забирати душі померлих воїнів до Вальхали. Згідно легенд, Вальхала – це величезна банкетна зала, де перебували душі померлих воїнів.

Також скандинавська міфологія насичена різними легендарними істотами та мужніми героями, які також займали важливе місце. Так, наприклад, Зігфрід присутній в дуже багатьох міфах скандинавів і здійснив дуже багато подвигів. Щодо легендарних істот, то найчастіше в міфах згадують вовка Фенріра, пса Гарма, який охороняє вхід до царства мертвих, Гутгіна (домовий, який допомагає хазяїнам дому), дракона Фанфіра, який охороняє скарби нібелунгів.Але не зважаючи на те, що часи міфів та легенд давно пройшли, все ж таки певний слід в душі сучасних норвежців вони залишили.

 

Наприклад, багато норвежців і досі вірить в ельфів та гномів, які в скандинавській міфології були добрими духами природи.

 

І на завершення нашої невеличкої подорожі до скандинавської міфології мушу сказати що починати знайомство з міфологією Норвегії можна з північного міста Нарвик. Адже тут збереглись дуже багато унікальних скельних малюнків, вік котрих може сягати за багато тисячоліть.