Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Аджарія

Аджарія

Фортеця Гоніо

У південному напрямку від міста Батумі, який є столицею Аджарії, на лівому березі незвичайно мальовничої річки Чорохі, займаючи 4,5 гектара землі, височіє велична Гоніо-Апсаросська фортеця.
Звичайно, перш за все вона є місцем притяжіння для цінителів історико-культурної давнини. Особливо примітна архітектурна кладка фортеці. Загальна протяжність якої складає 900 метрів, максимальна висота стін - 5 метрів, а висота потужних башт дорівнює 7 метрів. До речі, до сьогоднішнього дня збереглося лише 18 веж, але колись їх було 22. А в кутах кріпосної огорожі розташовувалося 4 головних башти і 4 воріт, з яких сьогодні збереглося лише західні ворота.
Гонійска фортеця повністю відповідала своєму стратегічному призначенню - надійно захищала всі входи в ущелини річок Ачарісцкалі і Чорохі, які пов'язують внутрішні райони країни з узбережжям Чорного моря. І саме завдяки такому вигідному розташуванню, фортеця перетворилася на потужну опорну причорноморську цитадель спочатку Римської імперії, а пізніше і Візантії.

Детальніше...