Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Бельгія \ Парк Міні-Європа в Брюсселі

Парк Міні-Європа в Брюсселі

Фото паркуВ Брюссель приваблює туристів цікавий парк Міні-Європа(Бельгія). Тут можна всього за кілька годин ознайомитись зі всіма визначними місцями Старої Європи.

Уявімо собі 24000 квадратних метра, на яких розміщено 80 міст та 350 будівель. Старовинні замки, фортеці, ратуші, церкви, собори, фрагменти вулиць і площ – всі моделі найкрасивіших пам’яток Європи виконані дуже майстерно і точно в масштабі 1/25. Тут висота лондонського Біг Бену складає 4 метри, а Ейфелева вежа заввишки з триповерховий будинок.


Майже всі об’єкти парку можливо не тільки оглянути, але й почути та поспостерігати за театралізованими подіями. Наприклад, можна побачити падіння Берлінської стіни, виверження Везувію, поспостерігати за гасінням пожежі порту Барселони, за боєм биків на площі кориди у Севільї. І все це супроводжується відповідними звуковими ефектами. В парку є безліч рухомих об’єктів – поїзд, млини, аеробус, гондоли Венеції, автомобілі, і навіть виверження Везувію.

Біля кожного експонату міні-Європи в Брюсселі є електронне табло із короткою історичною довідкою про це місце. На ньому навіть є кнопка, натиснувши яку, можна почути гімн країни, до якої відноситься експонат або характерний для цього об’єкту звук – наприклад передзвін Біг Бену.


Парк Європа-мініНе дивно, що найбільшої популярності зажили у парку – Біг Бен, Пізанська та Ейфелева вежі, Венеція, Акрополь… Всі макети пам’ятників історії та архітектури в Міні-Європі виконані з неперевершеною майстерністю. У парку є путівник на восьми мовах. З нього можна детально дізнатися подробиці по всім представленим макетам. Прослідкувати розвиток європейського мистецтва, архітектури та техніки.

Розташована Міні-Європа біля підніжжя Атоміума – гігантської споруди, яка імітує атом заліза при 165-міліардному збільшенні. На найвищій сфері Атоміума, на висоті 102 метри, розташована оглядова площадка. Звідси як на долоні видно Брюсель та всю Європу у мініатюрі.


Експонати для Брюссельського парку Міні-Європи створювались за участі 9 країн-членів Євросоюзу. В 1987 році група художників та істориків почала відбирати основні пам’ятки Європи для створення їх копій. Для кожного об’єкту робилось тисячі фото, потім створювались креслення. Кінцева копія виготовлялась з епоксидної смоли, поліефірної пластмаси, силікону. Три моделі створені з мармуру. Завершувало створення розфарбовування в точній відповідності до оригіналу, повторювало всі кольори та відтінки. Відповідно і вартість експонатів виходила захмарною. Деякі моделі коштували до 350 тисяч євро. Первинне капіталовкладення склало 10 мільйонів євро – на момент урочистого відкриття парку у 1989 році.

В Брюсселі У вечірній і нічний час кожен експонат Міні-Європи підсвічується зі всіх сторін спеціальними ліхтарями. В їх світлі споруди виглядають ще ефектніше та натуральніше.


Парк в Брюсселі міні-європа


Відвідувачі парку


Експонати парку міні-Європа


Будівлі парку міні-Європа