Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Греція \ Храм Гери

Храм Гери

ГреціяСтародавня Греція налічувала багато храмів для поклоніння своїм Богам. Зі збережених до нашого часу храмів, храм Гери найдавніший й найважливіший в Греції. Він був побудований ще на початку VI (600-650 роках) століття до н.е. Храм не раз оновлювався, але на початку IV століття н.е. храм був зруйнований землетрусом і з тих пір так і не був відновлений. Храм орієнтований з заходу на схід і має розміри 16х10 м. Такі витягнуті пропорції характерні для архітектури тих часів. Спочатку всі колони були дерев'яними, але з часом їх стали заміняти на кам'яні.

Але так як заміна відбувалася протягом довгого часу, з давнини до часів римського періоду, а різьблення на них проводилося відповідно до стилю архітектури поточного часу, то колони стали сильно відрізнятися один від одного.

Таким чином в храмі Гери не знайти абсолютно однакових колон.В цьому з можете переконатись придбавши візу в Грецію. Виразність форм храму робить його одним з кращих пам'ятників грецької класики, а їхня простота додає зовнішності будівлі урочисту монументальність. На п'єдесталі в дальньому кінці храму стояли статуї Зевса і Гери, згадувані в літописах. Зевс був зображений стоячи перед богинею Герою, що сиділа на троні. Кам'яна голова богині була знайдена недалеко від храму і в даний момент знаходиться в археологічному музеї Олімпії.

Історія Греції найрізноманітніша , багата і дуже цікава, також тут знаходився бронзовий диск Іфіта, на якому були детально викладені правила олімпійських ігор. Храм ГериТакож в храмі зберігалися і інші реліквії, такі як: скринька тирана Кіпсела, зроблена з дерева, золота і слонової кістки і прикрашена сценами з давньогрецької міфології, невелика ночівля із слонової кістки, стіл Колота, на який були нанесені оливкові корони переможців олімпійських ігор. У II столітті н.е. тут також знаходилося багато інших об'єктів, включаючи різні статуї богів і численні дари.

Місцевість Греції найбагатша, тому туризм в Греції дуже розвинений, є де побувати, що подивитись. Зі збережених до нашого часу, виділяється статуя Гермеса - один з найважливіших примірників грецької культури. На схід від храму розташовані залишки від монументального вівтаря, який передує сходи десятьма ступенями довгою, яка веде до місця, де здійснювалися жертвопринесення. Також можна розглянути залишки священного ставка. Він знаходиться біля храму і наповнюється дощовою водою. В даний час від храму збереглися лише основа та нижня частина колон. Деякі частини об'єкту всесвітньої спадщини знаходяться в археологічному музеї. В даний момент в цьому храмі розпалюють вогонь для сучасних олімпійських ігор.