Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Люксембург \ Музей вина

Музей вина

Для цінителів винаВиноградники та вина Люксембургу відомі у всьому світі. Основні площі виноградників розташовані на південному березі, тому якість люксембурзьких вин значно вища у порівнянні з німецьким мозельским. У 19 сторіччі в цих місцях, в основному, виготовляли червоні вина, зараз цей регіон славиться молодими білими мозельскими винами, які виготовляють з таких сортів винограду, як «ріслінг», «ельблінг», «кернер», «оксерруа» та «мюлер-тургау».Винний букет

Для любителів вина можна порекомендувати декілька міст, що лежать у дельті річки Мозель, таких як Махум, Реміх, Волмерданж. Крім того у невеличкому містечку Еннен, що знаходиться поруч із німецьким кордоном, та річкою Мозель, розміщується один з найцікавіших музеїв, присвячених виноробству. Містечко Еннен виникло у 13 сторіччі. На сьогодні населення Еннену становить лише приблизно 500 жителів. Дане місто наповнене середньовічними будівлями, такими як будівля патриціїв, готична церква, різноманітні старовинні мости та звичайно ж одна з найдавніших виноробень, в якій і знаходиться музей виноробства.

Будинок музеюЕкспонати музею представляють собою різноманітні пристрої для виготовлення та зберігання вина, що використовували до 60-х років минулого сторіччя. Так одним з найвидатніших експонатів музею є величезний прес для виготовлення вина, що був створений у 1848 році. До приміщень музею окрім головного цеху де відбувається зважування та відмірювання інгредієнтів, входять також кузня та майстерня де можна ознайомитися з пристроями та технологіями, що використовуються для створення дерев’яних бочок, в яких зберігається вино. Даний регіон славиться виготовленням білого та рожевого вин, деяких видів ягідних лікерів, а також шипучого вина, яке тут називають «Le cremant» виготовленого за специфічною технологією, схожою на технологію виготовлення шампанського. Тут же виготовляють особливий сорт вина – «Vin de Glace» («Льодове вино»). Для його виготовлення виноград збирають лише після заморозків, коли температура повітря досягає мінус сім градусів. Вино з таких ягід виходить значно солодше звичайного.А для тих відвідувачів, кому набридло знаходитися у закритому приміщенні пропонується піша прогулянка по виноградним горам, або мандрівка на кораблі по річці Мозель з видами на мальовничу долину в якій і вирощується виноград. Окрім цього звичайно на завершення екскурсії всі бажаючі можуть спробувати вино, або виноградний сік, що було виготовлено з сортів винограду, що вирощується у долині Мозель.

Прилади для виготовлення і дегустаціїМузей виноробства відчиняє свої двері для відвідувачів у квітні місяці та припиняє свою роботу у жовтні щорічно. Вартість екскурсії становить лише 3 євро з людини і включає в себе склянку вина або виноградного соку для дегустації, що у порівнянні з іншими європейськими музеями є досить дешево. Після екскурсії відвідувачів очікує захопливе повернення через дивовижні долини в яких вирощують виноград.