Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Мальта \ Мегалітичні храми і дивні колії на Мальті

Мегалітичні храми і дивні колії на Мальті

Кам`яні брилиУ Середземному морі, дещо південніше Сицилії, розташована Мальта - держава до складу якої входять декілька островів. Назва Мальти означає «притулок» і це не дивно. З найдавніших часів тут знаходили свій притулок найрізноманітніші народи: фінікійці, араби, нормани, римляни, французи, англійці. Про їх життя на Мальті відомо майже все, а загадкою є перші жителі острова. Народ, який залишив по собі величезні храми, збудовані з гігантських кам'яних брил, та дивні колії, сліди яких, прорізують кам’яну поверхню острова.Історичні таємниці
Не зважаючи на чисельні дослідження, вчені так досі й не знають, що ж за народ це був. Не відомо якими вони були, звідки прийшли і куди потім пішли. Відомо тільки, що понад 5 з половиною тисяч років до нашої ери, за тисячу років до зведення, як раніше вважалося, найдревніших рукотворних споруд - єгипетських пірамід, цей народ вже зводив дивовижні храми. До наших днів збереглися залишки 23 мегалітичних споруд, спосіб побудови яких не відомий й досі. Наприклад, кожна з вертикально розташованих брил однієї огорожі має довжину - 5,5 метрів, а вагу - 50 тонн! Дослідники також не можуть пояснити чому, близько 2 тисяч років до нашої ери, цей народ раптово зник.

Мабуть, ще більш загадковими є чисельні парні колії, які прорізують кам’яну поверхню острова. Максимальна глибина «колій візка», як їх називають мальтійці, становить приблизно 70см. Ширина окремої колії - від 10 до 40см., а відстань між осями колій, в середньому дорівнює 141см. Колії зустрічаються як поодинці, так і групами. Пари колій, по відношенню одна до одної, можуть зближуватися, йти паралельно, або перетинатися під майже прямим кутом. Дуже часто, колії раптово зникають, а через деяку відстань знову з'являються. Іще цікаво, що колії - різного масштабу: є глибокі і широкі, в які, ніби, вливаються менші за розміром. Виявлення цього феномену, до сих пір породжує чисельні теорії, жодна з яких поки не визнана головною.
Цікава загадка
Звичайно, більшість дослідників припускають, що народ, який збудував неймовірні храми на Мальті, мав досить можливостей і причин, щоб зробити і ці колії. Наприклад, в якості своєрідних доріг. Одначе, жодна з цих колій не наближається, а ніби оминає кожен храм. А деякі з них, ведуть прямісінько у блакитні води Середземного моря! Спочатку вчених це не спантеличило і вони вважали, що через декілька метрів від берега сліди зникають. А отже нічого дивного в них немає, адже це свідчить, що з'явились колії в той час, коли рівень моря був нижчим. Однак цю теорію спростували подальші дослідження, які виявили, що колії тягнуться під водою ще не одну сотню метрів… і, можливо, прямують до зниклої Атлантиди?

Деякі вчені вважають, що колії з'явились через вози, які своїми колесами стирали вапняк. Однак не пояснюється, навіщо потрібно було давнім людям, сотні, а може й тисячі років, точно до сантиметрів триматися одного разу прокладеного шляху.
Інші припускають, що колії видовбані з практичною метою - полегшити пересування возів з вантажем. Проте, залишається незрозумілим, чому люди не припинили цю неймовірно тяжку роботу після прокладення перших же колій, побачивши – таким методом поставленої мети не досягти, адже дно колій залишається таким же нерівним, як і уся поверхня.
Існують гіпотези, що колії – це меліораційні канави для відводу надлишкової води, або навпаки - для її збору. Але навіщо тоді їх робили парними?
А дехто, взагалі, стверджує, що за їх допомогою загадкові жителі Мальти акумулювали космічну енергію.
Колії ідуть а море
А в тім, майже в усіх цих теоріях про дивні колії та мегалітичні храми острова Мальта, є одна загальна риса – вони все пояснюють з наукової точки зору. І ніяк не пояснюють той факт, що в жодному античному творі, міфі чи легенді Середземномор'я немає про них ні найменшої згадки. Ніде, окрім «Одіссеї», де цей острів зветься – Ітака! І, можливо, дива Мальти породжують більше питань ніж відповідей саме тому, що діяльність богів не можна вписати в раціональні теорії...