Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Острів Мен \ Загадковий мангуст

Загадковий мангуст

Загадочный зверьЄ в минулому острова Мен сторінка з загадковою історією, яка почалась наприкінці 1930 року і тривала близько 7 років, впродовж яких не сходила зі шпальт британської преси і навіть стала причиною жорстких дебатів у Палаті Громад Парламенту Великобританії. Історія ця стосується дивної істоти, яка одного дня з’явилась і оселилась в домі, що стояв неподалік від селища Дербі і належав сім’ї Ірвінгів.Що ж в цій істоті було незвичайного? Все!
Такого зовнішнього вигляду, принаймні наскільки вдалось розгледіти родині Ірвінгів, яким це створіння являлось, і за свідченням декількох дослідників, які вивчали відбитки його лап та єдине існуюче його фото, - не має жодна відома істота. Він був розміром з невеликого щура, мав жовтувату шорстку і довгий пухнастий хвіст. Залишені сліди у муці, свідчили про те, що його передні лапки не тільки розмірами більші за задні, але і виглядають інакше: нагадують крихітні людські ручки. Дослідники цього феномену у своїх звітах вказували, що він, маючи кисті подібні до людських, і використовував їх як людина. Адже за словами містера Ірвінга, їжу, яку йому залишали, він через деякий час після своєї появи став їсти ложкою.
Місце життя Джефа
Але в історію він увійшов як мангуст, тому що сам себе він вперто називав – Джефом, індійським мангустом, навіть не зважаючи на те, що на мангуста аніскілечки схожий не був. І його здатність розмовляти – ось іще одна дивина. В перші дні після появи в домі Ірвінгів, Джеф вимовляв лише нечленороздільні звуки, які дуже швидко стали нагадувати людську мову. А зовсім скоро мангуст не тільки вільно спілкувався англійською, але і володів декількома іншими мовами. За свідченням одного з дослідників, який писав це у своїй книзі, одного вечора Джеф проспівав високим чистим голосом три куплети менкського національного гімну «Ellan Vannin», потім - два куплети іспанської пісні, один - валлійської, після чого прочитав молитву на івриті і завершивши концерт тривалою декламацією фламандською мовою.

За понад сім років активності Джефа, виявити і дослідити природу його походження намагалося багато дослідників. Звичайно, в те, що Джеф – це мангуст, хай навіть і най-най-найрозумніший, як він сам стверджував, жоден дослідник не вірив. Були і такі, хто взагалі вважав, що це звичайне шахрайство сім’ї Ірвінгів, яка з невідомих причин вирішила утнути таку містифікацію. От тільки вони не могли пояснити, навіщо шанованій родині це робити, не маючи жодного матеріального зиску і лише наживаючи собі не надто добру славу.

Деякі вважали, що Джеф – це полтергейст. Проте, хоча він і полюбляв жбурлятися речами, що притаманне полтергейстам, на відміну від них він був видимим створінням. А одного разу, коли містер Ірвінг прочитав вголос опис діяльності полтергейстів, Джеф обурився з того, що його можуть вважати подібним явищем.
Розумна тваринка
Існувала і версія, яка стверджувала, що Джеф належить до різновиду фаміліарів. Тобто, що він - дух, який зазвичай для служіння відьмам або колдунам, приймав вигляд невеличкого звіра. Однак, за всіма ознаками мангуст був істотою плотською: опиняючись перед замкненими дверима, він не проникав в приміщення надприродним чином, а чекав поки їх відкриють; часом він хворів на простуду та постійно залишав свідчення того, що мав звичайні природні потреби.

Але самим дивовижним варіантом походження Джефа була думка деяких дослідників, які вважали, що він – матеріалізоване бажання когось із членів родини Ірвінгів мати надійного друга. Скоріш за все він був створений психікою дочки Ірвінгів, Вари, і сприйнятий іншими членами сім'ї. Це підтверджується тим, що в перші роки після своєї появи він був надзвичайно прив'язаний до дівчинки, спав в її кімнаті, проводжав до школи, чекав її зі школи і не раз стверджував, що розірве будь-кого, хто намагатиметься заподіяти їй зло. Але, як тільки Вара минула період статевої зрілості, вони з Джефом ніби втратили інтерес один до одного. Проте, на той час він вже став настільки самостійною істотою, що не зник разом із інтересом Вари до нього, а продовжував жити своїм життям…

З часу раптового зникнення Джефа із дому та життя родини Ірвінгів минуло вже близько 75 років, але і досі нікому достовірно не відомо ким же насправді він був. Втім, існування цієї істоти змушує замислитись над давнім виразом, який можливо і з’явився саме в той час: Бійтесь своїх бажань – вони здійснюються!