Відгуки та пропозиції
Головна \ Європа \ Ватикан \ Могила Святого Петра

Могила Святого Петра

ВатиканВатикан… Найменша країна світу, а також колиска однієї з найвагоміших релігій на Землі. Здавалося б, які таємниці може приховувати країна, територія якої займає лише невелику частину Риму?! Але лише в Папському палаці та в Соборі Святого Петра сховано стільки загадок та таємниць, що неможна з 100 % впевненістю сказати, чи зможе їх хтось розгадати.

Хоча це й не дивно. Адже Ватикан завжди мав дуже важливе значення як для Європи, так і для всього світу. Саме на території цієї карликової країни здійснювались найважливіші заговори та приймались найнеочікуваніші рішення в історії Європи.Однією з самих цікавих та інтригуючи загадок Ватикану прийнято вважати таємницю місцезнаходження гробниці апостола Петра. Розкопки під собором Святого Петра почались в 1939 році.Після смерті папи Пія ХІ в Ватикані вирішили виконати останню волю понтифіка, яка була вказана в його заповіті – поховати його біля південної стіни підземелля, якомога ближче до «сповідальні» Святого Петра.

На той час в тій частині Ватикану проводи там будь-які роботи було дуже небезпечно, адже вони могли порушити архітектуру будівлі собору, що в свою чергу могло призвести до обвалу. Але кардинал Пачеллі, який мав стати наступним понтифіком, віддав наказ продовжувати роботу по підготовці могили.Собор Ватикан Саме тоді архітектори наткнулись на простору нішу, яка вела вглиб підземелля. Кардинал Пачеллі довго роздумував перед тим як віддати наказ про проведення розкопок. Адже результат міг бути і зовсім протилежним від очікуваного.

Якби там не виявилось могили Святого Петра позиція католицької церкви могла б сильно похитнутись не тільки в Ватикані, але і в усьому світі. До того ж частина істориків стверджує, що апостол Петро ніколи не був в Римі, вже не кажучи про те, щоб бути там похованим. Але добре звісивши всі «за» і «проти» Пачеллі все ж вирішив дати дозвіл на проведення розкопок під стінами собору. В ході робіт археологи знайшли цілий підземний некрополь, де було поховані переважно язичники. В самому центрі некрополя археологи знайшли цілу гробницю, яка була обнесена глиняною стіною, що свідчить про велику пошану до цієї могили ще на початку першого тисячоліття. Також варто відмітити, що на території некрополю були поховані і християни, що для того часу було зовсім неприйнятно.

Аналізуючи всі ці фактори, можна зробити висновок, що гробниця, яку знайшли археологи була останнім пристанищем Першоверховного Апостола. Хоча археологи і досі не можуть з 100 % впевненістю сказати, що ті мощі, які були знайдені у невеличкій таємній ніші в гробниці належать саме йому. Ватикан не відхиляє цієї теорії, але весь світ і до тепер знає, що то мощі апостола Петра. І ніхто не може сказати, чи дізнаємось ми відповідь на це запитання, чи це залишиться таємницею назавжди…