Відгуки та пропозиції
Головна \ Південна Америка \ Болівія \ Загадки Тіауанаку і озера Тітікака

Загадки Тіауанаку і озера Тітікака

 

Болівія – держава у центральній частині Південної Америки, названа на честь Сімона Болівара (військовий діяч, перший президент республіки після визнання її незалежності у 1824 році).
В цій країні є одне з чудес давньої цивілізації – стародавнє селище Тіауанаку, що знаходиться недалеко від озера Тітікака. Тіауанаку – наймогутніший релігійний центр передінкського періоду, побудований на висоті 3800 м високо в Андах.

 

 

І до сьогодні залишається незрозумілим, чому люди, які звели велику кількість грандіозних будівель покинули це містечко. Науковці і дослідники на основі того, що на дні озера Тітікака було знайдено будівлі, висувають припущення, що люди, які жили в Тіауанаку, стали жертвами водної стихії. Сама ж вода залишилась і згодом утворила озеро. На сьогоднішній день Тітікака вважається найбільшим у Південній Америці і найвисокогірнішим озером у світі. Околиці озера вважаються священними. Группа Жак Іва Кусто у 1968 році провела чимало часу під водою у пошуках таємничого міста. А в 1980 році болівійський вчений Хуго Боеро Рохо заявив, що ним були знайдені залишки поселення під водою. Вони свідчать про те, що будови дійсно існували ще у часи доколумбового періоду задовго до іспанських колонізаторів. У своїй доповіді науковець зазначив, що було знайдено храми з величезних камінних блоків, кам’яні дороги та сходи.
Споруди Тіауанаку свідчать про високий рівень майстерності тих, хто їх будував. Найбільшою спорудою містечка є піраміда Акапана. Але найвідомішою спорудою селища є “Ворота Сонця”, що знаходяться у храмі Каласасайя. Їхня вага досягає 15 тон! У центрі споруди розташоване зображення містичного божества, на голові якого повзають змії, хижо дивляться голови пум. У руці цього божества знаходяться дві палиці з головами орлів. “Ворота Сонця” дали науковцям підстави зробити висновок: Тіауанаку був релігійним центром, де відбувались свого часу культові дії на честь могутнього божества.
Існує версія, що в центрі релігії Тіауанаку був містичний культ Віракочі. Згідно з таємничою легендою, Віракочі мав вигляд білошкірого чоловіка з білою бородою, вдягненого у довгий білий одяг, з палицею у руці. Це була лагідна, добра та справедлива людина. Але люди, що бажали жити за законами диявола, змусили Віракочі покинути рідний край. Він пішов до узбережжя Тихого океану, але обіцяв невдовзі повернутись.
І сьогодні таємниче місто і загадкове озеро є предметом досліджень провідних науковців світу.