Відгуки та пропозиції
Головна \ Південна Америка \ Гвіана \ Острів тюрма

Острів тюрма

Острів диявола - найменший (площа 14 га) і самий північний (15 км на північ від Куру) з трьох островів Іль-дю-Салю. У XVIII столітті перші колоністи розцінили ці зелені острови з повною відсутністю москітів як "рай земний ". Але пізніше на островах була відкрита страшна колонія, Девілс Айленд, в якій містили кримінальних злочинців. Бурхливі і надзвичайно наповнені акулами води робили втечу звідси практично неможливою (за всю історію колонії це вийшло лише у декількох в’язнів, з яких вижили лише двоє), а жаркий і задушливий клімат забезпечував ув’язненим дуже непрості умови життя.

До 1937 року сюди засилали особливо небезпечних злочинців. Гвіанське посилання вважалося особливо небезпечним. З кінця19 століття - початку 20 столітті у Франції діяли анархісти. Вони вбили президента республіки Саді Карно. Після чого у всіх таборах - у Гвіані та Нової Каледонії були введені дисциплінарні карцери. Найстрашніший на території Гвіани був на острові Сен-Жозеф (Святого Йосипа).

Там стояли 4 блоки по 30 карцерів. Ці 120 камер ув'язнені називали «передбанником смерті». Туди потрапляли за спробу втечі. Тому що втеча була одним з найстрашніших злочинів. Там, де кожен день люди боролися за виживання,де жорстокість була нормою і системою, змучені душі знаходили порятунок від реальності в божевіллі або самовбивстві ...

 

Найгіршу славу здобув табір на острові Диявола. Лише в 1945 року в'язниці були ліквідовані, Малярія, жара, епідемії, каторжна праця, витончені знущання .... За сто років існування французької каторги в Гвіані загинули 50 000 засланих .... У березні того ж, 1854 року, був прийнятий закон, що закріплював страшний принцип, що позбавляв засланців надії повернутися додому. Той хто засуджений на термін менше 8 років, був зобов'язаний залишитися після звільнення в Гвіані на термін, що дорівнює терміну покарання. Засуджені ж до 8 років залишалися на місці довічно. У реальності додому поверталися одиниці. У більшості, після довгих років каторги, не було коштів, щоб оплатити переїзд через Атлантику. Серед рідкісних повернулися - капітан Альфред Дрейфус, необґрунтовано звинувачений в шпіонажі на користь Німецької імперії,

Сьогодні головна привабливість острова - руїни тюремних корпусів, чудова жива природа (на зарослому пальмами острові в даний момент мешкає велика популяція папуг-ара, агуті і морських черепах) і можливість спостерігати за діяльністю космодрому. У 1965 році французький уряд передав територію островів Космічному центру Гайани, і саме над ними проходять траєкторії запуску ракет (за правилами безпеки всі люди повинні бути евакуйовані з островів на момент пуску, але на практиці ця вимога дотримується не завжди). За допомогою CNES та інших агентств, багато історичних пам’ятників островів відновлені.