Відгуки та пропозиції
Головна \ Південна Америка \ Венесуела \ Водоспад Салто Анхель – гордість Венесуели.

Водоспад Салто Анхель – гордість Венесуели.


Водопад Анхель або як ще його називають Салто Анхель, знаходиться в горах Гайана, одній з областей Венесуели, в Південній Америці. Це найвищий вільно падаючий водопад в світі. Його висота складає майже кілометр - 978 метрів!


Скидається Анхель з самої вершини гори, званої місцевими жителями «тепуй». Ауян Тепуй (переводиться як Гора Диявола) одна серед сотень плоских гір, подібних до неї. Гори розташовані на Гвіанському нагір'ї, на південному сході Венесуели. Для цих «сплячих гігантів» властива вражаюча висота до самих небес, вони володіють прямовисними схилами і плоскою верхівкою. Їх також часто називають «столовими горами» (досить точний опис), вони утворилися з піщанику декілька мільярдів років назад. На схилах цих гір раз у раз йдуть проливні  гвіанські дощі.

З давніх часів місцеві жителі  Венесуели знали про водопад "Салто Анхель". Він був виявлений в 1910 році іспанським дослідником Ернесто Санчес Ла Крус. Але на жаль, він не став відомий світу до офіційного відкриття пам'ятки американським льотчиком Джеймсом Крофордом Енджелом. Водопад назвали на честь льотчика. Його літак застряг в джунглях, і тепер на вершині Тепуй цей літак можна побачити, як пам'ятник відкриттю.

У 1949 році висота водопаду була офіційно визначена Національним Географічним Суспільством. Серед пам'яток Венесуели головною безперечно є Анхель.

Найвища будова в світі – це американська Башта комп'ютерної мережі, але Венесуельський водопад майже удвічі вищий! Не кажучи вже про Ніагарський водопад, який в 20 разів нижче, ніж Анхель.

Столові гори «тепуй» є надбанням національного парку Канайма, з його незліченними лагунами, річками, водопадами, саванами і лісами. Флора і фауна цього райського куточка у багатьох випадках унікальна. Так само цікаво ознайомитися з індійцями племені Пемон, що мешкають тут, в їх природному середовищі, з древньою культурою, фольклором і ремеслом.

Територія парку займає близько 3-х мільйонів гектарів, будучи таким чином другою у Венесуелі і сьомою в світі по протяжності заповідною областю.


Безліч туристів приїжджають насолодитися цим прекрасним п'ятачком на землі, найвищим водопадом в світі. Неймовірне видовище падіння і перетворення на пил води Анхель, захоплюючі пейзажі, з красивими водопадами, запрошують туристів зі всього світу на сонячні ванни або освіжаюче плавання в кришталевих водах лагуни Канайма.