Відгуки та пропозиції
Головна \ Південна Америка \ Венесуела \ Дивовижна легенда Тепуї

Дивовижна легенда Тепуї

У Південній Америці, на перетині Венесуели, Бразилії та Гайани є прекрасні гори, які називаються тепуї Рорайма. На мові індійців тепуї – це «домівка богів». Ці гори – це найдревніші гори у світі. Найбільша гора – Рорайма. Її висота – 2810 м. У хмарах ця гора схожа на величезний корабель, який випливає з туману.

Над горою постійно висить хмара. А коли наступає вечір, з’являється легкий туман. І місяць засвічує туман таємничим блакитним сяйвом, в якому звисають крихітні краплинки вологи. Таку рівновагу може порушити будь-який, навіть найменший, вітерець, і тоді вода з’єднується в великі краплини, які падають вниз. Завдяки цьому утворюється надзвичайний водоспад, породжений дощем. 


Гору Рорайма індійці Венесуели вважають центром планети і вірять, що там живе богиня Куїн, яка породила всіх людей. Гора Рорайма – це Мати Великих Вод. Так називають її жителі цих дивовижних місць. Вони вірять, що на цій горі зупиняється час і можна побачити всю магію природи. Дорога до вершини гори дуже небезпечна і далека. Місцеві індійці ніколи не ходять у ці місця, так як вірять у те, що Матір Великих Вод охороняють її воїни – злі духи. Ці духи літають на вершинах гір і відлякують всіх мандрівників. 

Не дивно, що тут панує дика природа: непрохідні болота, отруйні плазуни, маса зелені, через яку майже неможливо пробитись, і рої комах, які можуть з’їсти сміливців разом з одягом. Тут також лежить джерело алмазів, які добуваються більш цивілізованими жителями гір. За легендами, ці алмази – то скарби Матері Великих Вод, і забирати їх заборонено під страхом смерті. Навіть неозброєним оком видно, що гора Рорайма схожа на величезний корабель, який повільно пливе у воді. 

Ще одна індійська легенда говорить про те, що це насправді не гора, а залишок від велетенського дерева. Говорять, що колись на цьому дереві росли всі відомі овочі та фрукти. І саме від його галузок виросли всі дерева, які існують на землі. 

Цікаву версію дивної легенди вигадав Конан Дойль, який у 1912 році написав книгу «Загублений світ». В цій книзі він зобразив плато гір як колиску невідомого світу, тварин, які існували ще за часів палеозою і дивом вижили в цій місцевості. Легенди існують від того часу, як людина навчилась говорити. І від того часу в людях жевріє бажання піднятись на вершину найвищої гори. Її краса та недосяжність породжували думки про те, що, ймовірно, і справді тут могли залишитись невідомі доісторичні істоти.