Відгуки та пропозиції
Головна \ Північна Америка \ Канада Онтаріо \ Королівський музей Онтаріо

Королівський музей Онтаріо

 Каса Лома фото  Каса Лома  — неоготичний замок, побудований на початку ХХ століття в канадському місті Торонто.. В теперішній час більше відомий, як королівський музей Онтаріо.

  В 1903 році Сер Генрі Пеллат купив ділянку землі на північний-захід від тодішнього центру міста. Через кілька років, в 1911, маючи капітал в 17 мільйонів доларів, він почав будівництво будинку-замка своєї мрії. Місце, яке він купив, уже було названо попереднім власником «будинком на пагорбі» або Каса Ломой. Casa у перекладі з іспанської мови означає будинок, житло,квартира. Косогір, Loma — схил, пагорб, тобто «Будинок на пагорбі».

  

Будівництво зайняло 3 роки й обійшлося майбутньому власникові в три с половиною мільйони доларів. Проектом і будівництвом замка займався канадський архітектор Едвард Леннокс. У зв'язку зі початком Першої Світової війни внутрішня обробка будинку не була завершена. Але навіть у незавершеному стані замок вражав своїм оздобленням. Вже в той час музей Онтаріо налічував 98 кімнат, які зробили його самим більшим приватним будинком у Канаді. Величезна бібліотека, закрита веранда, перетворена в невеликий ботанічний сад (з паровим опаленням, що проходять під клумбами із квітами), душові кімнати, що випередили час, орган, що займає 2 поверху, таємні переходи — усе це дійсно зближає Каса Лому з казковим замком — як вона й була задумана його першим власником і архітектором.


  Замок Каса Лома Основний будинок замка з'єднаний підземним ходом з розташованою неподалік стайнею. По проекту в будинку повинен був перебувати внутрішній басейн, який так ніколи й не був завершений. І тільки світлини поруч із порожньою цементною коробкою показують грандіозність невтілених задумів.

   Війна, економічний спад, що пішов за нею, похитнули фінансовий стан сера Пеллата. Податки на нерухомість зросли з $600 у рік до $1000 на місяць. Він використовував чимало спроб втриматися в сідлі, але все-таки до 1923 року був змушений продати замок з молотка й переїхати додому на ферму.

   Каса ЛомаКоролівський музей Онтаріо недовгий час використовувався як фешенебельний готель, потім як сценічний майданчик, поки в 1933 уряд міста не опанував правом власності на замок у рахунок несплачених податків на суму в $27,300 доларів. Уряд довго вирішував, під що б пристосувати настільки нестандартне приміщення. Серед ідей були використовувати його як школу, музей, картинну галерею, будинок ветеранів і навіть як будинок для сім'ї народжених в 1934 році п'ятьох дітей одночасно в однієї матері. Жоден із проектів не був затверджений, і уряд навіть уже вирішував питання про знесення будинку. Але в 1936 році клуб Ківаніс запропонував використовувати замок, як визначна пам'ятка для залучення туристів. Уряд погодився, і з 1937 року і до тепер музей Онтаріо відкрив свої двері для широкої публіки.

Замок на пагорбі
Каса Лома фото замка
онтаріо