Відгуки та пропозиції
Головна \ Північна Америка \ СШАВашингтон \ Спейс-Нідл символ міста Сіетл

Спейс-Нідл символ міста Сіетл

Фото Space NeedleСпейс-Нідл — сама визначна пам'ятка на північному заході узбережжя тихого океану США й символ міста Сіетл, штат Вашингтон. Вежа розташована на території Seattle Center - виставкового комплексу, що було побудовано для всесвітньої виставки 1962 року, приблизно 20 тис. людей під час проведення в один день піднялися на вежу; 2, 3 мільйони відвідувачів — усього під час роботи Всесвітньої виставки. Тепер вежа перебуває в приватному володінні.
Споруда становить 184 метра висотою й 42 метра шириною в самій широкій крапці й вагою 9 550 тонн. Вона збудована так, що витримує ураганний вітер зі швидкістю вітру до 310 км/год і землетрусу до 9,1 бала; вежу обладнано 25 громовідводами.


Особливістю вежі є оглядовий майданчик на висоті 159 метрів, ресторан Skycity (Небесне місто) і магазин подарунків. З вершини вежі можна побачити не тільки центр Сіетла, але також Каскадні гори й вулкан Маунт-Рейнір, залів Еліот і навколишні острови.
На світлинах Сіетла, Спейс-Нідл часто показують на передньому плані, іноді при цьому здається, що вежа піднімається над усіма іншими хмарочосами міста. Багато, потрапивши в місто вперше, дивуються, бачачи справжній розмір конструкції.
Фото вежі знизуЕдвард Карлсон, голова правління Всесвітньої виставки в Сіэтлі 1962 року, людина, далека від мистецтва й дизайну, раптово загорівся ідеєю створення вежі. Проведений конкурс виграв архітектор Джон Грем. Конструкція нагадує сталеву вишку, на яку приземлилася літаюча тарілка. З оглядового майданчика вежі можна побачити всі чудові околиці Сіетла – і Каскадні гори на сході міста, і гірський хребет Олімпік на заході, і, зрозуміло, Тихий океан. Але є там, крім Тихого океану, ресторан, що ще й обертається, за назвою "Небесне місто", який робить один оберт рівно за 47 хвилин, і магазин сувенірів, на які можна не тільки помилуватися.
З тих пір в літаючий тарілці, що зависла над Сіетлом, народ відпочивав там у двох ресторанах: першому, що носить дотепну назву " Вушко голки", і в іншому з романтичною назвою – "Смарагдова сюїта". Але в 2000 році вони були закриті на користь нового закладу, "Небесного міста". І говорять, що це – найбільший ресторан на всьому узбережжі, із самим вишуканим меню. Можна ще сказати: і самий модний.

Оглядовий майданчик і всі заклади вежі настільки великі, що здатні вмістити всіх бажаючих. Однак на все є свої обмеження – і в ліфти влізти можуть далеко не всі відразу. Число гостей настільки велике, що їм іноді доводиться годину-другу нудитися в черзі до ліфта, щоб потрапити на оглядовий майданчик. Ну що ж, на те вона і головна міська визначна пам'ятка! Тому отримавши візу в США відвідайте Сіетл.Ночний Сіетл вежа Спейс-Нідл