Відгуки та пропозиції
Головна \ Україна ненька

Україна ненька

Монастир Босих Кармелітів

житомирська областьІсторія Житомирської області дуже багата і різноманітна, з безліччю пам’ятних та визначних місць. Центральною і однією з головних пам'яток м. Бердичева Житомирської області є Монастир ордену Босих Кармелітів. Цей кляштор (католицький монастир) був заснований Янушем Тишкевичем головним старостою київського краю у 1627 році . Дуже цікава легенда супроводжує цей монастир. Люди кажуть, що коли Тишкевич опинився в полоні, йому наснився надзвичайний сон, в якому Матір Божу ченці прохають визволити з полону.

Детальніше...

 

Кам'яна могила - заповідник.

камяна могила фото Історія Запорізької області захоплює своєю різноманітністю величних подій, що відбувались на цій території.  Але любі друзі, зараз я Вам розповім  про одне найтаємничіше з 7-ми чудес України – це Кам'яна могила, яка знаходиться за 18 км на північ від м. Мелітополя і за 1,87 км на схід від східної околиці смт. Мирне Мелітопольського району Запорізької області, в заплаві р. Молочної. Уявіть: посеред широкого степу можна побачити кам'яну громаду, яка складена з більше як трьох тисяч брил з піщаника. У це важко повірити, але учені стверджують, що камені «прийшли» до нас з тих часів, коли поруч плескалося Сарматське море. 

Детальніше...

 

Миколаївський зоопарк

Миколаївському зоопарку у вересні 2011 році виповнилося сто десять років.

Історія Миколаївського зоопарку розпочиналась з акваріумів. В 1901 році міський голова Леонтович Микола Павлович завів у себе вдома акваріум. Його колекція на той час складала біля 50-ти видів земноводних та риб, які були розміщені в 75-ти величезних акваріумах. Акваріум, втративши багато експонентів, пережив громадянську війну та у в одна 1925 році Акваріум став носити назву Акваріум-Зоосад, в зв’язку з завезенням до Акваріуму таких тварин, як мавпи, ведмеді, вовки, страуси, бізони та інші.

На початку 1941 року в Акваріум-Зоосаді було 135 видів тварин.

Зоосад був відчиненим і в роки окупації. Але було дуже важко, тварин ховали як могли від фашистів.

Детальніше...

 

Одеські катакомби - невідома таємниця

Учені вважають, що споконвічно одеські катакомби виникли як місце видобутку каменю. Видобуток першого ракушняка було розпочато більше трьох сторіч тому, у період будівництва Одеси.

Досить складно визначити, хто, коли й навіщо дав місцевим каменоломням прадавню назву - "катакомби". Ще в II-IV сторіччях латинським словом "catacumba" називали підземні печери, лабіринти, де християни рятувалися від гонінь римської влади, проводили богослужіння й обряди поховання.

Одеські катакомби різного походження. Вони складаються з кинутих каменоломень, у яких добували ракушняк, і ходів з підвалів одеських будинків - "мін". Ці "міни" рили за межі будинків, де вони, проходячи під дворами, провулками й вулицями, з'єднувалися з каменоломнями.

Детальніше...

 

Монастирський острів

Історичне місце Дніпропетровська, яке поєднує в собі велику кількість легенд та гіпотез є Монастирський острів. Протока завширшки 100-120 метрів відділяє острів від правого берега р. Дніпр вузькою Однією з легенд є, те, що у XI столітті коли тут був розташований візантійський монастир у ньому сама княгиня Ольга перечікувала бурю, коли їхала до Константинополя. Інша легенда свідчить, що це місце було найдальшою точкою, до якої доходив апостол Андрій Первозванний, проповідуючи вчення Христа на півночі. Ще за однією легендою, що не має документального тому підтвердження, у IX столітті ченці заснували на цьому острові монастир, але ж на жаль він був зруйнований під час татаро-монгольського ярма.

Детальніше...