Відгуки та пропозиції
Головна \ Україна ненька \ Запорізька область \ Кам'яна могила - заповідник.

Кам'яна могила - заповідник.

камяна могила фото Історія Запорізької області захоплює своєю різноманітністю величних подій, що відбувались на цій території.  Але любі друзі, зараз я Вам розповім  про одне найтаємничіше з 7-ми чудес України – це Кам'яна могила, яка знаходиться за 18 км на північ від м. Мелітополя і за 1,87 км на схід від східної околиці смт. Мирне Мелітопольського району Запорізької області, в заплаві р. Молочної. Уявіть: посеред широкого степу можна побачити кам'яну громаду, яка складена з більше як трьох тисяч брил з піщаника. У це важко повірити, але учені стверджують, що камені «прийшли» до нас з тих часів, коли поруч плескалося Сарматське море. 

А було це, не мало не багато, а 14 мільйонів років тому!камяна могила заповідник Коли навіть ще і не було України, а про утворення Запорізької області і не могли подумати, то тепер якщо ви уважніше вдивитеся в камені то напевно побачите відбитки молюска, який мешкав в тому самому Сарматському морі. Громада каменів має висоту 12 метрів, по виду нагадує могилу. У 24 столітті до нашої ери це місце було храмом, сьогодні завдяки написам, зробленим у той час, дослідники вивчають, як з часом змінювалися релігійні погляди людства. Для когось це сліди цивілізацій, для когось купа каміння, хтось їде туди подихати повітрям світу езотерики. Серед величезних каменів знаходяться входи в гроти, стіни яких розписані стародавніми петрогліфами та, імовірно, протошумерською писемністю .В історії Запорізької області перші достовірні відомості про Кам’яну могилу, були в період російсько-турецької війни, і була названа «дивом природи», під такою назвою вона була занесена на карту. Імовірно, Кам'яна могила свого часу використовувалася для культових цілей, в одному з гротів виявлений камінь, імовірно жертовник. Деякі знаки і письмена збігаються з петрогліфами, які були знайдені в Швеції та Карелії, деякі розшифровують до цих пір. Завдяки тому, що при розкопках поруч з пам'ятником не знайшлося слідів поселень, а також розшифровка деяких написів дає вченим можливість трактувати призначення кургану як сакральне місце. Відсутність будь-яких археологічних підказок, крім самих малюнків на каменях не дає можливості визначити точний вік кам'яної споруди, чи були вони вибиті в період палеоліту або енеоліту - до цих пір не відомо на сто відсотків.
державний архів фотоДержавний архів Запорізької області має безліч легенд, розповідей та переказів. І Кам'яна могила оповита туманом легенд.«... Завинив чимось богатир Богур перед аллахом, і той покарав богатиря: наказав вирвати руками з ближнього гірського кряжа камені і скласти з них на березі Молочної такої висоти гору, з якої в усі сторони була б видно степ. Виконуючи веління аллаха, Богур рвав з кряжу величезні камені, переносив їх на собі і складав один на інший в зазначеному аллахом місці. Для як найшвидшого виконання роботи він вдався до хитрощів: нещільно складав камені. Коли більш ніж наполовину робота була вже зроблена, Богур, втаскував брилу, необережно оступився і провалився в навмисне залишені їм між каменями щілини, застряв там і помер з голоду.Таке покарання спіткало його за бажання обдурити аллаха. Після цього аллах повелів вітру засипати піском всі щілини між каменями і закрити тіло богатиря Богура, кістки якого і понині знаходять ущемленими між каміння; місце ж стало називатися Камінь-гора ... ». Села Запорізької області багатіють легендами, і їх жителі переповідають і до нині, про богатирів, що кидали один в одного скелями. Такі місця завжди обростають бородою легенд і таємниць.З розвитком цивілізації і людства, місцеві шанувальники теорій про неземне життя вважають, що саме інопланетяни залишили і малюнки на каменях, і створили саму кам'яну могилу, інакше, звідки взятися таким брилах в районі пісковиків? І що в цих самих малюнках приховані секрети різних технологій, духовних практик і тому подібної інформації. Самим пам'яток, у різний час, цікавилися представники різних країн. А мрійники досі виглядають біля кургану, не прилетить чи знову НЛО.камяна могила